Galatasaray’da Bruma kararı! 2 milyon Euro’luk görüşme…

0

Sarı kırmızılı yönetim, ligin ilk 6 haftasına damga vuran genç yıldızı Bruma için flaş bir karar aldı.

PSV Eindhoven’ın 7.5 milyon Euro’luk teklifine ve Bruma’nın yeni sözleşme talebine sezon başında “Hayır” diyen yönetim, Portekizlinin ortaya koyduğu başarılı performans sonrası Ocak’ta masaya oturma kararı aldı.

Bruma’nın menajeri Catio Balde, sezon başı yıllık 1.2 milyon Euro garanti para alan futbolcusunun sözleşmesinin uzatılması ve ücretine de zam yapılmasını istemişti.

Sarı kırmızılılar Bruma’ya devre arasında sözleşmesini 3 yıl uzatmayı önerecek. Kulüp, Portekizliye en az yüzde 50 de zam yapacak. Tarafların yıllık 2 milyon Euro’da anlaşması bekleniyor.

Ama hem Real Sociedad’ın 7.5 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu kullanmamasının yarattığı kuşku hem de G.Saray’da daha önceki performansı nedeniyle yönetim buna yanaşmamıştı. Bruma, sezona öyle bir başladı ki soru işaretleri ortadan kalktı. Yönetim Balde’yi Aralık ayının son haftası davet etti.

Sarı kırmızılı yönetim, Bruma’nın sözleşmesini 3 yıl uzatıp, en az yüzde 50 zam önerecek. Serbest kalma bedeli ve diğer detaylar da görüşmeler sonunda belirlenecek. Balde’nin Galatasaray’dan 2 milyon Euro talep etmesi ve tarafların da bu rakamda anlaşması bekleniyor.

Cevap ver