Galatasaray Sportif A.Ş’de yöneticilik yapan eski başkanlardan Alp Yalman’ın istifa ettiği iddia edildi.

DHA’nın haberine göre; Alp Yalman, Başkan Dursun Özbek’in kardeşi Mehmet Özbek ile çalışma prensiplerinde anlaşamaması gerekçesiyle görevinden ayrılma kararı aldı.

2 Haziran’da göreve başlayan Alp Yapman, 26 Haziran’da görevinden ayrılarak sadece 24 gün bu görevi sürdürmüş oldu. Yalman’ın son 10 gündür Florya Metin Oktay Tesisleri’ne hiç uğramadığı da gelen haberler arasında…

Alp Yalman görevi neden bıraktı?

Başkan Dursun Özbek’in kardeşi Mehmet Özbek’in Florya’da konuşulan konuları basına sızdırması Alp Yalman’ı kızdırdı. Ayrıca Başkan Özbek’in Sneijder’i satma kararı alması ardından vazgeçmesi Yalman’ı istifaya götüren nedenlerden biri.

Dursun Özbek ve Mehmet Özbek Sneijder’i satma kararı almasına rağmen basına farklı yansıtınca Sportif A.Ş’de Alp Yalman’ın görevi bırakması kaçınılmaz oldu.

Kulüpten yalanlama geldi

Öte yandan Galatasaray Kulübü ise resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile Alp Yalman’ın görevinden ayrıldığı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu duyurdu.

İşte o açıklama:

“Bugün çeşitli mecralarda yer alan Sayın Alp Yalman’ın Sportif A.Ş. yönetiminden ayrıldığı yönündeki haberler asılsızdır. Bu ve benzeri spekülatif haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Galatasaray Spor Kulübü”

Cevap ver