UEFA’nın verdiği 1 yıl men cezasına itiraz edip CAS’a başvuran Galatasaray, Paris’teki duruşmada tam 140 sayfalık metinle savunmasını yaptı… Sarı kırmızılı kulüpte bütçe ve yeni sezon planlarına da yön verecek olan tarihi CAS zirvesinde karar 23 Haziran’da verilecek…Bunun sebebi de Osmanlıspor…Gelin, CAS zirvesinin perde arkasında yaşananlara birlikte bakalım…

“BU CEZADA HAKSIZLIK VAR”

CAS’taki duruşmada Galatasaray avukatı Jean Luis Dupont, 140 sayfalık bir savunma metni ile kapsamlı bir rapor sundu.

Dupont’un sözlü savunması 2 saat sürdü. Ardından Dupont’un sunumunun ardından Başkan Dursun Özbek söz aldı.

Galatasaray Başkanı mali raporların da üzerinden geçip, “Bu cezada haksızlık var. Biz UEFA’nın istediği kriterleri 31 Mayıs 2016 tarihinde sağladık” dedi.

CAS Mahkemesi de Galatasaray hakkındaki kararını 23 Haziran’a kadar açıklayacağını belirtti. Bunun nedeni ise ‘Osmanlıspor’ faktörü…

GALATASARAY KATILIRSA DİREKT GRUPLARA GİDECEK

Galatasaray cezası kalkmazsa yerine Türkiye Ligi’nden UEFA Avrupa Ligi’ne Osmanlıspor katılacak. Ve Başkent temsilcisi ön eleme oynayacak.

Ön eleme turları ve fikstürleri belirleneceği için Osmanlıspor kulübüne de bir haksızlık olmaması adına CAS Mahkemesi, kararını bu yüzden erken verecek.

Galatasaray’ın cezası kalkar ve kararı CAS bozarsa sarı kırmızılı kulüp direkt UEFA Avrupa Ligi gruplarına kalacak.

CAS Mahkemesinin bir hafta içinde vereceği karar sonrasında ise Galatasaray’ın yeni sezon planları da kesin şeklini alacak.

(Hürriyet)

Cevap ver