Aradığı ön liberoyu yine İngiltere’de bulan Galatasaray, Newcastle United forması giyen Cheick Tiote’yi gündemine almıştı. İngiliz kulübüyle yapılan ilk temasların ardından olumlu sinyaller alınınca, Sarı-Kırmızılılar harekete geçme kararı aldı. Futbol direktörü Cenk Ergün’ün, 2 gün içinde İngiltere’ye giderek bu transferi bitirmeye çalışacağı ifade ediliyor.
30 yaşındaki Fildişi Sahilli futbolcunun da, menacerler vasıtasıyla yapılan görüşmelerin ardından vatandaşı Eboue’yi aradığı ve Galatasaray’ı sorduğu öğrenildi. Aldığı pozitif mesajların ardından Tiote’nin de bu transfere sıcak bakmaya başladığı kaydedildi. Şimdi Newcastle’ın Galatasaray’dan nasıl bir talepte bulunacağı merak konusu oldu.
Kiralık formülü olumsuz
Sarı-Kırmızılılar yüksek bir bonservis talebi durumunda kiralık formülünü devreye sokmayı düşünüyordu. Ancak Tiote’nin sözleşmesi sezon sonunda biteceği için boşa çıkacak.
İşte bu nedenle İngilizler, oyuncuyu bedavaya kaptırmak istemiyor. Yine de bu durum Galatasaray’ın avantajına ve pazarlıklar sırasında Cim Bom’un elini güçlendiriyor. Aslan’ın hedefi 2.5 milyon Euro bandında bu transferi bitirebilmek.(Fanatik)

Cevap ver