Olympiakos'un Batışı

17 Mart 2017 Cuma 02:27
Vodafone arena Açılış maçından sonraki en yoğun günü yaşıyordu.41.903 İnanmış ruh vardı Vodafone Arena da. Maç'a Yunanistan'da aldığımız avantajın özgüveniyle başladık.
İlk dakikadan itibaren ön tarafta basan rakibini presle geriye iten Beşiktaş henüz 3. Dakikada maçıfarklı kazanacağının işaretini veriyordu.
Nitekim 10.dakikada Talisca'nın güzel pasıyla aynı güzellikte vuran Abubakar temsilcimizi öne geçirdi.Golün erken gelmesiyle daha da iştahlanan temsilcimiz Quaresma'nın enfes pası ile gecenin yıldızı Babel düzgün vuruşu ile skoru 2-0'a getirdi.
Bu golden sonra Temsilcimizin farkı açmasını beklerken yenilen basit bir gol takım üzerinde gereksiz bir panik havasına girmesine sebeb oldu.
Rakipin iştahını artıran bu golden sonra birde Abuobakar'ın çok gereksiz bir şekilde rakibi ile girdiği polemik sonucu amatörce rakipine kafa atması ve oyundan ihraç olması ise Beşiktaş'ı iyice geriye yasladı.
Nitekim Beşiktaş bu dakikalarda sonnra oyundan iyice düştü.İlk yarı bu skorla sona ererken herkesin aklında tur için acaba mı oluştu.Tüm düşünceler içinde temsilcimiz 2.yariya başladı.
Rakibin tam saha baskısı devam ediyordu. Bu dakikalarda bulacağı bir gol turu tehlikeye atardı.Dakikalar 70'i gösterdiğinde devreye gecenin yıldızı Babel çıktı ve golü attı.
Bu gol Olimpiyakos'un tüm umutlarını denize dökmesini sağladı. Golden sonra İstanbul boğazından su almaya başlayan bir tekneye dönüşen Olympiakos, Cenk'in son vuruşuyla acı acı İstanbul'un soğuk sularına batmaya başladı.
Beşiktaş bu galibiyetle Çeyrek finale çıkarken finalin ise çok yakın olduğunu mesajını verdi.
Teşekkürler Beşiktaş
Teşekkürler Şenol Güneş
Teşekkürler 41.903 Asi ruh
YAZARIN SON YAZILARI