Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK), Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a verdiği 120 günlük hak mahrumiyeti cezasını 45 güne indirdi.

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, bugün yaptığı toplantıda birçok kişi ve kulüp hakkında önemli kararlar aldı.

Kurul, PFDK’nin, NTV Spor’da sportmenliğe aykırı açıklamalar yaptığı gerekçesiyle 120 gün hak mahrumiyeti ve 140 bin TL para cezası verdiği Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın cezasını, 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin TL para cezası olarak değiştirdi.

Yıldırım’ın herhangi bir savunma yapmadığı, sadece cezaya itiraz ettiği belirtildi.

Aziz Yıldırım, PFDK’nin 120 günlük ceza kararının ardından kulübün resmi sitesinden çok sert bir açıklama yaparak, savunma yapmayacağı bildirmiş ve şöyle demişti:

“Fenerbahçe Spor Kulübü dahil herkesin araştırılmasına dair talebimiz kimi neden rahatsız etmektedir? Bundan daha doğal ne olabilir? Biz dahil herkesin araştırılması talebimiz neden ve nasıl sportmenliğe aykırı açıklama olarak nitelendirilmektedir? TFF tasarrufları hususunda düşüncelerini ifade eden her TFF bağlısının her defasında disipline sevki artık rutin hale gelse de hiçbir şekilde tarafımızca kabul edilebilecek bir husus değildir.”

Hürriyet’in haberine göre Tahkim Kurulu, Bursaspor Başkanı Ali Ay’a verilen 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin TL para cezası ile, bazı Beşiktaş taraftarlarına verilen bir maçlığına tribün kapatma cezasını ise onadı.

 

Cevap ver