Fenerbahçe, 3 maçta aldığı 1 puanla tarihinin en kötü sezon başlangıcını yaparken, bu gidişe nasıl son verileceği merak ediliyor. Nasıl bu durumu gelindiği ile ilgili ise Fenerbahçelilerin bomba tespitleri var…

İlk etapta takımdan birkaç oyuncunun kadro dışı bırakılma ihtimalinden söz edilirken, herkes kötü gidişin nedenlerini sorguluyor. Hürriyet’ten Ahmet Ercanlar, dün camia içinden önemli kişilerle görüşmesinden yansıyanları 5 maddede paylaştı.

İşte Fenerbahçelilere göre başarısızlığın nedenleri:

KONSANTRASYON SORUNU VAR

Fenerbahçeli futbolcular Pereira gittikten sonra her şeyin kendiliğinden düzeleceğini düşündü. Oysa maçlarda konsantrasyonları çok düşük görünüyor. Rekor sayıda top kaybı yapıp çok basit goller yiyorlar. Bu konsantrasyon kaybını ortadan kaldırmak için bir çaba sarf edilmiyor.

İSYAN DA YOK, LİDER DE…

Sahada rakip oyuncular ile didişip takımı ateşleyecek bir isim yok. Öyle ki, hakem kararlarına itiraz eden biri bile çıkmıyor. Sanki 11 kişilik bir takım değil bölge bölge oyunculardan kurulu 3 ayrı takım var sahada. Sarı lacivertliler Terraneo’nun gönderdiği yerli oyuncuların yokluğunu arıyorlar hala…

ADVOCAAT’IN HATALARI

Henüz geleli 1 ay olmayan Advocaat ne Türkiye Ligi’ni iyi tanıyor ne de takımını. Yönetimin onun yanına futbolcuları tanıyan bir antrenör getirmemesi bir çok hatanın ortaya çıkmasını sağladı. İyi savunma yapan Bursaspor’a karşı Advocaat’ın hazır olmayan Lens ve Sow’a şans verip takımı eksik oynatması tartışılıyor.

FORVET SORUNU VE PERSIE…

Fenerbahçe’nin forvette daha çok dripling özellikli oyuncular ile oynaması işleri zorlaştırıyor. Bir an önce Robin Van Persie gibi hedef forvetin takıma monte edilip sahada da buna uygun bir oyun sergilenmesi gerekiyor. Van Persie’nin sürekli oynaması durumunda sarı lacivertlilerin daha etkili olması bekleniyor.

ORTA ALANDA SIKINTI BÜYÜK

Fenerbahçe’nin transfer sezonunda takımı çekip çevirecek bir orta alan oyuncusu almaması ün büyük dertlerden biri. Önce Ben Arfa, daha sonra Hakim Ziyech’in peşinde koşan ancak alamayan sarı lacivertlilerde şu an tek yaratıcı oyuncu olarak Salih görünüyor. Genç futbolcu da henüz Advocaat’ın gözüne giremedi.

 

Cevap ver