F.BAHÇE Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine sert tepki göstererek, “Devletimize karşı darbeye kalkışma cüreti gösteren yapı, 3 Temmuz 2011’den bu yana FETÖ paralel yapılanmasıdır” dedi ve ezeli rakiplerini de hedef alan açıklamalar yaptı.. Mosturoğlu, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen yüksek divan kurulunda şunları söyledi…KORKUSUZCA DAVRANDIK◊ Fenerbahçe Spor Kulübü devletinin yanındadır. Devletimize karşı darbeye kalkışma cüreti gösteren yapı, 3 Temmuz 2011’den bu yana FETÖ paralel yapılanmasıdır. 3 Temmuz 2011’in ilk saatlerinden itibaren bu yapının FETÖ olduğunu görmüş ve en güçlü oldukları dönemde kararlılıkla ve korkusuzca mücadele ettik.

SPOR CAMİASI DA TEMİZLENMELİ

Bizler bu yapının baş yapıtı, 3 Temmuz kumpasına karşı mücadele ederken, ebedi dostlukları unutup sportif rekabet uğruna bunlara destek olanlar, UEFA’yı faks yağmuruna tutanlar, bizi şikayet edenler, yanan ateşi söndürmek yerine üzerine benzin dökenler, bu yapının faaliyetine destek olanlar da en az bu illegal yapı kadar sorumludur. Aldatıldım, kandırıldım diyerek bu işten kurtulamazsınız.◊ Spor camiasının içindeki bu yapıyı destekleyenlerin de temizlenmesi gerekmektedir. Geri vitese geçerek taraf değiştiren spor medyasındaki illegal yapı mensupları ile sadece reytingleri uğruna bu yapının değirmenine su taşıyan spor medyası da aynı şekilde sorumludur.

Fenerbahçe Spor Kulübünde kişisel geleceğini gören ve Aziz Yıldırım’ı yok olması ile Fenerbahçe Spor Kulübünde iktidar olma niyetinde olan işbirlikçiler de en az bu yapının mensupları kadar sorumludur. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonun o tarihte görev yapmış, bu yapıya mensup olanlar ile şahsi bir takım sebeplerle bu yapıyla iş tutanlar da sorumludur.

TARAFTARLARIMIZA GADDARCA SALDIRILDI!

İSTANBUL Cumhuriyet Savcılığı tarafından 3 Temmuz süreciyle ilgili yapılan soruşturmada 50’ye yakın kişinin tutuklandığını belirten Mosturoğlu, 12 Mayıs 2012’de Galatasaray’ın Kadıköy’de şampiyon olduğu maç sonrası yaşananları hatırlatarak, şöyle konuştu: “Stadımızda taraftarlarımıza FETÖ polisleri tarafından gaddarca saldırıldı. Bu FETÖ çetesinin üyelerinin tespit edilmesini göreceğimizi umuyorum.”

AZİZ YILDIRIM KÜRSÜYE GELMEDİ

FENERBAHÇE Divan Kurulu’nda konuşma yapması beklenen Aziz Yıldırım, kürsüye çıkmadı. Yönetim adına Asbaşkan Şekip Mosturoğlu açıklamalarda bulunurken, darbe gecesi destan yazan milletimize şükranlar sunulurken, şehitlerimiz ise anıldı.

Cevap ver