Sezonun bitmesinin ardından Fenerbahçe’de görülmemiş bir hareketlilik transfer hareketliliği yaşanmaya başladı.

Sözleşmeleri biten Caner Erkin, Fabiano Ribeiro, Michal Kadlec ve Bruno Alves ile yollarını ayıran sarı lacivertli kulüp, bir oyuncuya daha veda ediyor.

Fenerbahçe yönetimi, büyük umutlarla transfer edilmesine rağmen bekleneni veremeyen Diego Ribas’a ‘kendine kulüp bul’ dedi. Brezilyalı orta saha oyuncusunun bu teklife sıcak baktığı ve zaman geçirmeden takım arayışına başladığı öğrenildi.

Taraftarın da gözünden düşen Diego Ribas’ı elden çıkarmaya kararlı olan sarı lacivertliler, gerekirse bu oyuncunun alacaklarının bir bölümünü ödemeye hazır görünüyor. Sözleşmesi 2017 Haziran’ında sona erecek olan 31 yaşındaki futbolcu Fenerbahçe’den yılda 3.5 milyon Euro garanti para alıyor.

Diego Ribas’tan boşalacak 10 numara mevkisi için ise iki aday bulunuyor. Birinci aday; Nice takımında harika bir sezon geçiren Fransız Hatem Ben Arfa. Menajeri aracılığıyla temas kurulan Ben Arfa’nın yıllık 4 milyon Euro garanti ücret ve bir miktar da imza parası talep ettiği belirtiliyor.

Hatem Ben Arfa ile anlaşma sağlanamazsa Everton’un yıldızı Kevin Mirallas ile temasa geçilecek. 29 yaşındaki Belçikalı futbolcunun şartlarının Ben Arfa’dan daha uygun olduğu ifade edildi.

(Hürriyet)

Cevap ver