Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu Monaco karşılaşması öncesinde basın toplantısı düzenledi. Pereira, “İyi bir rakiple karşılaşacağız ama biz de iyi bir takımız. Hırslı bir oyun oynayacağız. İyi bir maç çıkartmamız gerektiğini biliyoruz. Sezonun ilk adımındayız ancak kaliteli ve sonuç alabilecek bir takımımız var. Turu geçmek istiyoruz.” dedi.

“Küçük hatalar sonucu belirleyebilir.”

Portekizli teknik adam sözlerine ” Alışık olduğumuz bir sezon öncesi dönemi geçirmedik. Geçen sezon en son maçı biz oynadık. Tatile çıktık, kısa bir zamanımız vardı. Sonra Avrupa Şampiyonası başladı ve takıma katılma süreçleri uzadı. Yarına bakarsak, 3 oyuncumuz sakat ve 3 oyuncumuz cezalı. Normalde 3 hafta değil 4 hafta bile hazırlık için yetmez. Bizim tam takım çalıştığımız dönem sadece 2 hafta. Böyle bir maça hazırlanmak için gerekli süreyi bulamadık. Hırslı olmalıyız ancak realist de oynamalıyız. Küçük hatalar sonucu belirleyebilir. Bu maçın anahtarı, kısa anlarda sergileyeceğimiz performanslar.” ifadelerini kullandı.

RvP hakkında

Pereira Robin van Persie hakkında “Sağlık ekibimizle tedavisini sürdürüyor. Robin’in sakatlığı büyük değil ancak yarın oynamasına engel. Bu yüzden Robin van Persie bizle olamayacak. Çok kısa bir süre geçti hazırlıklara başladığımızdan ve şu an ilk 11’i açıklayamam maalesef. Bekleyelim, yarına kadar neler olacağını görelim.” dedi.

“Alternatifimiz var”

Tecrübeli teknik adam oyun sistemi hakkında sorulan soruya ise “Geçen sezon boyunca ve bu sezonun başladığı döneme kadar bu konu üzerinde uzun süre düşündüm ve bu takımın 2 sistemi birden oynaması gerektiğini düşündüm. Bu kararı, Türkiye Ligi’nin yapısından dolayı aldım. Daha önce bu sistemle çalıştırdığım diğer takımlarda oynadım. Dinamiğin nasıl işlediğini iyi biliyorum. Cebimizde alternatif bir sistem olmalı. Tam anlamıyla oturabilmesi için zamana ihtiyacımız var. Takımımın önde basmasını, topa sahip olmasını istiyorum ama bunlar zamanla olacak şeyler. Çalışarak bunu gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

“Taraftarımızdan hoş geldiniz mesajı bekliyorum”

Taraftarlardan oyuncularına hoş geldiniz mesajı bekleyen Pereira taraftarlara “Taraftarları fetih edebilmemiz, gönüllerini kazanmamız için iyi oynamamız ve maç kazanmamız gerekiyor. Biz çalışarak, sorumluluklarımız bilincinde, hırslı bir şekilde taraftarlarımızın mutluluğunu sağlamak için buradayız. Birçok yeni oyuncumuz var. Yeni bir takım olduğumuzu taraftarlarımız unutmamalı. Yarın umarım stadı doldururlar ve yeni oyuncularımıza hoş geldiniz derler. Hedefimiz onların mutluluğunu sağlamak. Onlar için tüm sezon sıkı çalışacağız ve kupalar armağan etmeye çalışacağız.” mesajını yolladı.

“2. maçtaki skor çok önemli”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira basın toplantısına “Monaco takımı iyi savunma yapıyor. Blok halinde, agresif bir görüntü sergileyerek savunma yapıyorlar. Topu kazanarak kaliteli kontra ataklar üretebiliyorlar. Bu dönemdeki eleme maçları, hatalarla sonuçlanıyor. Kolay top kaybetmemeliyiz. Topa ne kadar fazla sahip olabilirsek o kadar iyi. Geçişleri iyi yapmalıyız. Topu kazandığımızda kriterlerimizi ortaya koymalıyız. Çok risk alamayız böyle bir eleme turunda. Önde basma kapasiteniz yokken, haldır huldur baskı kuramayız. Takımımız olgun olmalı. İki maçla turu geçen belli olacak. Bunu unutmamalıyız. En önemlisi 2. maçın sonundaki skorla belli olacak. Takımımız zeki olmalı sahada.” sözleriyle veda etti.

Cevap ver