SPORCOPE DIŞ HABER – Galatasaray’dan geçen sezon Inter’e transfer olan Felipe Melo, yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu. Melo Inter’de mutlu olduğunu ve ayrılmayı düşünmediği açıklamasında ayrıca Türkiye’de son günlerde yaşanan darbe girişimi ve yaşananlarla ilgili de konuştu.

Melo, yeni sezonu bu kadar erken açmaya hiç alışık olmadığını ifade ettiği açıklamasında Inter’i önümüzdeki sezon şampiyonluk potasına sokacaklarına inandıklarını ve Inter’de olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

“SEZONU BU KADAR ERKEN AÇMAYA ALIŞIK DEĞİLİM”

Brezilyalı oyuncu açıklamasında, “Geçen sene fizik olarak düşüş yaşadık. Benim gibi oyuncular için fizik durumu çok önemlidir. Evimde bile idman yapan biriyim. Bu sezona erken başladım. Normalda bu kadar erken sezon açmaya alışık değilim. Bu sezon daha iyi olacağımı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Inter’i geçmişte zaferler yaşayan bir takım olarak tanımlayan Melo, yeniden bu alışkanlıklarını sürdürmek istediklerini belirterek, “Bu sezon geçen sezondan daha fazla maç yapacağız. Avrupa Ligi’nde olacağız. Hedefimiz bu sefer Şampiyonlar Ligi olacak” şeklinde konuştu.

“İSTANBUL’DA YAŞANANLARA ÇOK ÜZÜLDÜM”

Copa America’da Brezilya’nın başarısız olduğunu ancak Olimpiyatlar’ı kazanmak için ülkesini her zamankinden daha fazla destekleyeceğini söyleyen Melo, Türkiye’de yaşanan olaylarla ilgili de konuştu…

Türkiye’deki darbe girişimine çok üzüldüğünü belirten Melo, “Son günlerde İstanbul’da yaşanan olaylar beni çok üzdü. Orada 4 yıl yaşamış biriyim ve orada bir çok arkadaşım var. Ayrım yapmaksızın herkes kardeşçe yaşamalı ve dünya böyle daha huzurlu olur” sözlerini sarf etti.

Cevap ver