Fenerbahçe forması giydiği dönemde hem futbolu hem de kişiliğiyle Türk futbolseverlerin gönlünde taht kuran Moussa Sow’un başı dertte. Fenerbahçe’den Birleşik Arap Emirlikleri takımlarından Al Ahli’ye transfer olan Sow’un yüzü gülmek bilmedi.

17 milyon Euro gibi rekor bir ücretle Al Ahli’ye transfer olan Sow, Birleşik Arap Emirlikleri’nde beklenile performansın çok uzağında kaldı. Hem kulübüne hem de ülkeye ayak uydurmakta zorlanan Senegalli golcü, sezon başında formsuz olmasına rağmen 21 maçta 11 gole ulaştı.

Kulüp yönetimi ve tribünler tarafından tepki gören Moussa Sow’a bir şok da milli takımından geldi.

Sow’a milli darbe
Moussa Sow’un Al Ahli’deki formunun pek de iç açıcı olmamasından dolayı, milli takımından da kesik yedi. Sow’un alınan bu karar üzerine sinirlerini gizlememesi de dikkatlerden kaçmadı. Milli takıma alınmamasının her hangi bir sebebinin olamayacağını dile getiren Sow, “Her zaman görevini yerine getiren biriyim. Aliou Cisse beni sebepsiz yere kadro dışı bıraktı” dedi.

30 yaşında olduğunu söyleyen Sow, milli takımda oynayacak düzeyde olduğunu hatta 3-4 yıl daha oynayabileceğini söyleyerek sözlerini noktaladı.

Cevap ver