Beşiktaş’ın, Mario Gomez’in alternatifi olarak düşündüğü ve görüştüğü Samuel Eto’o için Antalyaspor sert çıkmış, siyah-beyazlıları etik davranmamakla suçlamıştı.

Ancak Eto’o konusunda gerçekler ortaya çıkmaya başladı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Eto’o ve Sosa konusunu 2. Başkan Ahmet Nur Çebi’ye devretmiş, bunlarla görüşme ve sonuç alma konusunu tecrübeli yöneticisine bırakmıştı. Çebi, 10 gün önce Bodrum’daki yazlığında Antalyaspor’un dünyaca ünlü golcüsünü ağırladı ve burada bir transfer görüşmesi yaptı. Bu konuşmada Beşiktaş ile Eto’o ile bir para uzlaşması olmadığı ancak prensiplerde el sıkışıldığı görüldü.

“BONSERVİSİMİ ALARAK GELİRİM”

Siyah-beyazlıların kapısını çalan Eto’o, kırmızı-beyazlı yönetim ile yaptığı görüşmeyi Beşiktaşlılara anlattı. Antalyaspor’un kendisine, “Sana 3.5 milyon euro ödeyemeyiz. Takım bul, git” dediğini bildiren Eto’o, bonservisini alarak gelebileceğini iletti. Beşiktaş’ın hem Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak olması hem de kendine yakın görmesi nedeniyle siyah-beyazlıların kapısını çalan Kamerunlu golcünün 2.5 milyon euroya Kartal’a kazandırılabileceği belirtiliyor.

GÜNEŞ BALOTELLI’Yİ VETO ETTİ

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in Balotelli’yi veto etmesi, Güneş ile siyah-beyazlı yönetim arasında bir görüş ayrılığı bulunduğu şeklinde yorumlanmıştı. Ancak tecrübeli teknik adam ile birlikte hareket ettiklerini söyleyen Ahmet Nur Çebi, “Hocamız bizden stoper ve Mario Gomez’in yerini dolduracak golcü istedi. Biz de scout ekibimize sorduk. Onlar da Beşiktaş’a yakışabilecek isimleri çıkardı. Bu futbolcuları Şenol Hocamıza da ilettik ve bize uygun olanlarla ilgili görüşmelere başladık” dedi.

Bu arada Beşiktaş, Everton’da yeni sezonda düşünülmeyen Oumar Niasse için devreye girdi.

Cevap ver