Eskişehirspor’da alacaklar ve borçlar bilindiği gibi içinden çıkılmaz bir hal almış durumda. Ancak bu alacaklar içerisinde en çok darbeyi alan ve kapanması zor yaralar alan personel alacakları ise belli oldu. Ligin bitimine haftalar kala basın ve taraftarla toplantı düzenleyen eski Vali Güngör Azim Tuna’ya personel alacaklarının sorulması üzerine Tuna’nın, “Onlarda biraz bekleyi versin canım, ne var. Biraz beklemekten bir şey olmaz” dediği sözlerine taraftarların tepki olarak, “Valim personelin evine icra geliyor, evine ekmek götürecek paraları yok” söyleminin bilançosu kuruşu kuruşuna netlik kazandı.

MESUT HOŞCAN’IN AKRABALAR İŞTEN ÇIKARTILMIŞ

Listede Kamuran Yavuz, Bülent Ertuğrul, Özgür Tulun gibi isimler yüksek alacakları ile dikkat çekerken asıl dikkat çeken ve aciliyeti olan alt kademe personelinin maaşların ödenmemesi ise işi çıkılmaz hale getirmiş.

Diğer yandan Mesut Hoşcan’ın akrabası ve kendisine yakın olan personeler seçimden önce işten çıkartılmış göstermesinden dolayı listede onların ne kadar alacağı yer almıyor.

BAYRAM ÖNCESİ PERSONEL DÜŞÜNCELİ

Tek tek ele alındığında ortaya korkunç bir tablonun çıktığı personel alacakları 8 ayrı kategoriden oluşuyor. Hocalar, İdari Personel, Teknik Personel, Tesisler, Alt Branşlar, Stadyum, Alt Yapı ve Kanlıkavak Tesisleri olarak yer alan personel maaşlarında dikkati çekiyor.

Tabloya bakıldığında icralarla, bakkalla, kasapla, manavla boğuşan, alacaklılar yüzünden geçtiği yolu değiştirerek çaresizlik içinde bekleyen Eskişehirspor Kulüp Personelinin yaklaşan Bayram öncesi toplam alacağı yaklaşık 514 bin TL.(Eskisehir.net)

indir

Cevap ver