Eski patronu konuştu: Mourinho’nun diğer yüzünü gördüm

0

Chelsea’nin eski patronu, Mourinho’nun teknik ekibinden neden ayrıldığını ve Portekizli’nin “iki yüzünü” açıkladı.

Andre Villas-Boas menajerlik kariyerinin mentörü Jose Mourinho’yla yaşadığı bir anlaşmazlık yüzünden başladığını açıkladı.

38 yaşındaki Portekizli antrenör şu an Manchester United’ın patronluğunu yapan Mou’yla Porto, Chelsea ve Inter’de çalışmış; Milano’da son dönemini yaşayıp sonrasında Academica’nın başına geçmişti.

Villas-Boas yeni açıklamalarıyla Mourinho’ya olan hayranlığının “diğer yüzünü” görmesiyle sona erdiğini, kendisini başka seçenekler aramaya ittiğini anlattı.

Jose Mourinho’nun en ünlü 10 şikayeti

Aspire4sport kongresinde gazetecilere konuşan Villas-Boas, “Jose’yle resmen çalıştığım günler, hayatımın en güzel günleriydi. Birçok şey öğrenme fırsatı buldum, onunla çalışmak sizi başka bir seviyeye çıkarıyor” ifadelerini kullandı.

“Önce adeta ona aşık oluyorsunuz. Onun gibi olmak, bildiği her şeyi bilmek ve verdiği her türlü bilgiyi almak” istiyordum diyen Villas-Boas, “Sonra Jose’nin diğer yüzünü görüyorsunuz. Orada işler değişiyor ve aldatılmış gibi hissediyorsunuz. İnsanlardan en iyi performansı almak gibi inanılmaz bir becerisi var, bazıları için iyi bazıları için kötü sonuçları olabiliyor. Benim için sonuç teknik direktörlük kariyerime başlamak oldu” sözleriyle Mourinho’yla ilişkisinin iç yüzünü anlattı.

Villas-Boas sonrasında Porto, Chelsea, Tottenham ve Zenit gibi önemli takımlarda teknik direktörlük görevine getirildi. Portekizli menajer şu an serbest durumda.

Cevap ver