‘Toroğlu’nun Güneş'e olan kini 42 yıl önceden geliyor! İşte o gerçek…'

21 Ağustos 2017 Pazartesi 20:18
Erman Toroğlu'nun, Şenol Güneş'e alerjisi yıllardır var.
Güneş'in 2002'de milli takımı dünya üçüncüsü yapmasına rağmen bile, Toroğlu o dönemde Güneş için 'extra larc' diye manşet atma cüretkârlığını göstermiş ve eleştirilerine hiç durmadan devam etmişti.
Peki, sizce Toroğlu'nun Şenol Güneş alerjisi nereden geliyordu? Ve neden bu kadar saldırgan davranıyordu?
42 yıl öncesine dönelim.
Yıl 1975!  Şenol Güneş Trabzonspor formasıyla başarılı bir grafik çiziyor ve müthiş işlere imza atıyordu. Erman Toroğlu ise o dönem Ankaragücün de futbol oynuyordu.
O tarihlerde futbolu pek beğenilmeyen ve çok fazla süre alamayan Toroğlu, o dönemde Şenol Güneş'i inanılmaz derecede kıskanıyor ve her ortamda bunu dile getiriyordu.
1975 yılında ise Ankara da, Trabzonspor ile Ankaragücü karşı karşıya geliyor ve maç esnasında Şenol Güneş inanılmaz kurtarışlar yapıyordu. İlk yarı Trabzonspor'un 1-0 üstünlüğüyle bitmişti.
Maçın ikinci yarısı da oldukça çekişmeli geçiyor, fakat karşı takım kaleci Şenol Güneş'i geçemiyorlardı. Şenol Güneş en az 6 gol çıkarmıştı. 
Maçın son 15 dakikasında ise Erman Toroğlu sahneye çıktı. 
Bir orta pozisyonun da Erman Toroğlu, Şenol Güneş'in kafasına sert bir tekme atıyor ve Güneş'i hastanelik ediyordu. Güneş aldığı darbe sonucunda beyin sarsıntısı geçirerek acilen hastaneye kaldırılmış ve ameliyat edilmişti.
Şenol Güneş bir hafta hastanede yoğun bakımda kaldıktan sonra Trabzon SSK hastanesine sevk ediliyor ve ortalama hastanede 1,5 ay kalıyordu. Şenol Güneş Ankara da 8 gün kalmasına rağmen; Ankara da bulunan Toroğlu ne ziyaretine geliyor, ne de bir telefon ediyordu.
Hastaneden taburcu olan Şenol Güneş bu darbeye bağlı olarak yıllardır halendahi bel ağrıları çekmektedir.
Erman Toroğlu'nun nefretinin Şenol Güneş'in başarısının artmasıylada orantılı olarak arttığını gözlemlemekteyim. 
O dönem de Toroğlu yaptığı yorumlar ve yazdığı köşe yazıları ile Şenol güneşin kariyerıni etkiledi.
Ve şimdi ise Şenol Güneş Beşiktaş'ı 2 kez üst üste şampiyon yaptı. Böyle olunca Erman Toroğlu yine krize girdi.
Önce geçen sezonun sonuna doğru Şenol Güneş Beşiktaş'ı bırakacak diyerek yönetim ile sorun yaratmaya çalıştı. Bu kurgusu tutmayınca şimdi de 'Şenol Güneş kendisini kovdurtmaya çalışıyor, çünkü Güneş milli takımı istiyor' diyerek zehrini kusmaya devam ediyor.
Oysa ki kamuoyu, Şenol Güneş'in yıllık 4 milyon Euro'yu elinin tersiyle ittiğini ve Beşiktaş ile yola devam edeceğini biliyordu.
Beşiktaş'ın ligin daha 2.haftasında iyi bir futbol oynamasına rağmen şansız bir şekilde 2 puan bırakması Toroğlu'nun ağzının köpürmesine sebeb olmuş ve yayın esnasında normal insanların hayal edemeyeciği seneryolar çizmiştir.
Buradan Erman Toroğlu'na iki çift lafım var. Şenol Güneş bu sefer yalnız değil,ne 42 yıl önce tekme atıp komaya soktuğun zamandayız, ne de 2002 yılında dünya 3.lüğü apoletine rağmen manşetlerde kariyeriyle oynadığın zamandayız…
Şenol Güneş'in arkasında çok sağlam bir yönetim ve 25 milyon Beşiktaş taraftarı var…Önce haddini bilicek ve sonra saygı göstereceksin. Şenol Güneşi eleştirmek sana extra larc gelir..
https://twitter.com/abay3480
YAZARIN SON YAZILARI