Futbol da kaos dönemi

01 Mart 2017 Çarşamba 16:59
Son dönem de futbol da çok ilginç gelişmeler oluyor.
Bir yandan takımların küme düşmesinden bahsedilirken,
Diğer yandan iki büyük kulübün kötüye gidişi,
Bursaspor'lu taraftarlar ile oyuncular arasındaki gerilim,
Bucaspor'a İzmir'de silah çekilmesi,
Bodrumspor'a saldırı,
Özellikle Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarınında, kötü sonuçların ardından haliyle kendi yönetim ve takımına karşı gittikçe sertleşmesi de ayrı bir konu.
Ve büyük takımların özellikle federasyona karşı toplu halde karşı olması ve taraftarların tamamına yakınınında müthiş karşıtlığı olumsuz havayı gittikçe geriyor.
Bu durumlarla birlikte üzerinde durmak istediğim konulardan birisi Rıdvan Dilmen'in ligin 17. haftasında kullandığı şu cümleler;
Dilmen şöyle diyor;
‘Uçakta denk geldim, Rosetti business uçuyordu, MHK'nın diğer ekibi ekonomi uçuyordu. Sen de ekonomi uçsana. İkinci yarı hataların daha fazla olacağını düşünüyorum hatta lige ara bile verilebilir ama inşallah yanılırım…'
Bu iddia geçenlerde ekranlarda da 1-2 kez yine tekrarlanınca garibime gitti.. Açıkçası kulislerde de bu tür sözler dolaşıyor. 
Ligin şuan ki görüntüsüne bakarsak öyle ertelenme gibi bir hava gözükmüyor.. Ancak bu tür iddialarında gündeme getiriliyor olması ise çok ilginç. 
Bu sözlerle amaç ne, hedef ne kestirmek zor. 
Umarız bir kaza bela gelmeden lig tamamlanır ve önümüzdeki dönemin doğru bir yapılandırma ile planlamasına geçilir.  
Aksi halde ülke de futbol her geçen gün gittikçe eriyor, eğer kur'un yükselmesi devam ederse de bu kayıp ve olumsuzluk daha da artacak ve toparlanmasıda zor olacaktır. Aman dikkat..
[email protected]
YAZARIN SON YAZILARI