Danimarka’nın Nordsjaelland takımında forma giyen ve yıldızı bir anda parlayan Emre Mor, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in EURO 2016 öncesi oynadığımız hazırlık maçlarına çağırmasından sonra adeta patlama yaptı ve sadece Süper Lig’in büyüklerinin değil, Avrupa devlerinin de dikkatini çekti. Müthiş sürati ve bire birdeki adam geçme yeteneğiyle Borussia Dortmund’un radarına giren 18’lik genç yıldız adayı önceki gün 16 milyon Euro gibi astronomik bir bonservis bedeli karşılığında önceki gün Alman ekibine resmi imzayı attı.

Emre’nin imza sürecinde yıldızını parlatan Fatih Terim’in yine önemli etkisi vardı. B.Dortmund yetkilileri, genç oyuncuyla bir an önce mukavele yapmak isterken Emre de ilk görüşmelerin ardından Terim’in yanına giderek “Hocam izin verirseniz kamptan bir süre ayrılmam gerekiyor. İmza atmaya gitmem için Dortmund, sizden izin istiyor” dedi.

“İMZANI BİR AN ÖNCE AT Kİ AKLIM SADECE MİLLİ TAKIMDA OLSUN”

Genç oyuncusunun dünyanın en büyük kulüplerinden birine gidecek olmasına çok sevinen Terim, Emre’nin yanağını okşayarak “Anlaşmanın böyle jet hızıyla olmasına çok sevindim. Evladım hemen git, sözleşmeni yap. İmzanı bir an önce at ki aklın da bedenin de sadece Milli Takım’da olsun. Bu imza buradaki aileni çok mutlu edecek” cevabını verdi ve “Allah yolunu açık etsin, güle güle git, güle güle gel” diyerek Emre’yi özel jetle Almanya’ya uğurladı.

(Vatan)

CkaorY7WUAEC9HI

 

Cevap ver