Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fatih Terim’in Galatasaray’ın başına geçebileceği haberleri üzerine, “Bu soruyu sorulmamış farz ediyorum. Şu anda Galatasaray’ın bir teknik direktörü var. Böyle haberler nerelerden çıkıyor” şeklinde iddialara cevap verdi.

Galatasaray, Permolit Boya ile forma kol sponsorluğu için sözleşme imzaladı. KAP’a yapılan açıklamaya göre; 1 milyon 50 bin Dolar + KDV bedel ile anlaşmaya varıldı. Düzenlenen imza törenin Galatasaray Başkanı Dursun Özbek açıklamalarda bulundu.

İşte Özbek’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Galatasaray hain darbe girişimi sonrası sponsorluk yaptığı firmalarla duruşunu göstermiştir.”

“Eleştiriler haksız değildir, güç katar. Yapıcı olarak dikkate aldık. Bugün daha iyiysek katkısı var (Taraftarın istifa çağrısı)”

“Selçuk İnan için Katar’dan teklif yok. Bu ayrılacak haberlerini hayretle karşılıyorum. En verimli yaşında, değişmezimiz.”

“Eleştirileri her zaman dikkate aldık. Bütün faaliyetlerimizi ona göre yaptık. Galatasaray’ın başarısına başarı eklemek için. Fatih Terim Galatasaray’ın yetiştirdiği değerli bir spor adamıdır. Bünyemizden çıkanlara sahip çıkmak görevimizdir. İletişim grubumuz benim de onayımı alarak Fatih Terim’in doğum gününü kutladık. Değerlerimizi özel günlerde hatırlamalıyız.”

“Galatasaray’ın bir teknik direktörü var. Fatih Terim’in göreve gelip gelmeme sorusunu sorulmamış kabul ediyorum.”

“40’a yakın kadroyu 28’e indirip bizi güçlendirecek oyuncular aldık. Maliyeti 60M€ seviyesine indirdik. UEFA ile temastayız. UEFA’nın 65 milyon Euro sınırı, futbolcuların maaşları, primleri ve vergilerini kapsıyor. Bu konuda çok hassas davrandık.”

“Riva ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Genel kuruldan bir onay daha alacağız. Gecikmek istemiyoruz. Mali yapı düzelecek.”

“Kombine rakamı 17 bin oldu. Taraftarımızın desteğini esirgemeyeceğini düşünüyorum. Geçmiş yıllardaki rakamı bekliyorum. Taraftarı Çaykur Rizespor maçına bekliyorum. Galatasaray her zaman taraftarıyla büyüktür.”

“Bu sene şampiyonluğun favorisi Galatasaray’dır.”

“Maksadımız kimseyi cezalandırmak değil. Sözleşmenin gereğini yapıyoruz. Oyuncu ayrımı ve kişisel tavır göstermiyoruz.”

Cevap ver