Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Serdar Aziz’in imza töreninde merak edilen soruları yanıtladı.

Dursun Özbek, transfer için Bursaspor’a Sercan Yıldırım, Furkan Özçal ve Bilal Kısa’nın verildiğini resmen açıklarken transfer gündemi ile ilgili de konuştu.

“Teknik kadrounun bize sunduğu raporlar çerçevesinde Galatasaray’ı daha güçlü kılmak için çalışmalarımıza başladık. İlk imzamız da Serdar Aziz. Galatasaray’a çok verilmli olacağını düşünüyorum. Kendisine yeni takımında başarılar diliyorum. Galatasaray ailesine hoşgeldin diyorum”

“YENİ HOCAYI HAFTAYA AÇIKLAYACAĞIZ”

“Geçtiğimiz dönemde takımın teknik kadrosunda Riekerink vardı. Takımın sezon başından gelen performansını değerlendirerek bir rapor istedik ve bize sundular. Bu rapor çerçevesinde biz transfer döneminde eksiğimizin ne olduğu konusunda bilgilendirildik ve transferlere başladık. Teknik kadro ile ilgili soruyu birkaç gün içinde açıklayacağız. Şuanda yarın CAS’tan gelecek açıklamayı bekliyoruz. Teknik direktörü de önümüzdeki haftanın başı ya da ortasında açıklayacağız”

“BÜTÇE PLANLAMASINI YAPTIK”

“Büyük bütçeli, küçük bütçeli olarak transferlere yaklaşmıyoruz. Galatasaray teknik kadrosunun bize sunduğu rapor çerçevesinde hareket ediyoruz. Galatasaray’ın eksiklerini bilerek ve eksiklerini gidermek için yapıyoruz transferleri. Önümüzdeki sezona çok iyi hazırlanmak istiyoruz ve performansı yüksek bir kadro kurmak istiyoruz. Bütçe planlaması iyi yapıldı. Süper Lig’de oynayan kulüplerin sınırlamaları var UEFA’da. Bunlar aşıldığı zaman başımıza neler geleceğini biliyoruz. Transfer sınırlara çok bağlı. Futbolculara ödenen, bonservislere verilen herşei düşünmek zorundayız. Şuanda sınırdayız, limitteyiz. Limitimizi iyi kontrol ediyoruz. Futbolcularımıza ödeyeceğimiz maaşlara da dikkat ediyoruz. İstesek de bu limitleri geçemeyeceğiz. UEFA’nın şartlarının ne kadar keskin olduğunu biliyoruz. Galatasaray’da buna göre hareket edeceğiz.”

“SERCAN YILDIRIM, FURKAN ÖZÇAL VE SERCAN YILDIRIM”

“Sözleşmeye bağlı olarak kadromuzda düşünmediğimiz bazı isimleri Bursaspor’a önerdik. Sercan zaten oradaydı. Bilal ve Furkan olarak kadromuzda düşünmediğimiz isimlerin sportif faaliyetlerini Bursaspor’da devam ettirmesi için teklifimizi bu yönde yaptık.”

“Galatasaray elbette ki omurgasını koruyacaktır. Galatasaray kadrosunu korumak da zorundadır. Omurgasındaki isimleri korumaktadır. (Sneijder, Muslera, Podolski, Chedjou için)”

Cevap ver