MLS’de mücadele eden Kanada kulübü Montreal Impact, Fildişi Sahili’nin yıldızı Didier Drogba’nın Chelsea’ye gitmesini engelleyerek oyuncuyu takımda tutmak istediklerini açıkladı.

Kulüp resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada: “Şuanda Didier Drogba ve Chelsea ile görüşme halindeyiz” diyerek Drogba’yı 2016 sonuna kadar takımda tutabilmek için her şeyi yapacaklarını belirtti.

Chelsea ve Galatasaray’ın radarındaydı
Sezon öncesinde hücum hattında sıkıntı yaşayan ve Burak Yılmaz’ın sakatlanmasının ardından gol yollarında etkisiz kalan son şampiyon Galatasaray, Didier Drogba’yı radarına almıştı.

İngiltere ve Türk basınında gündeme oturan yıldız golcü Didier Drogba’nın transferi gerçekleşmedi. Yaşının ilerlemesinden dolayı Galatasaraylı yöneticileri ikiye bölen Drogba, adeta kendisine güvenmeyenlerin yüzünü kızarttı.

37 Yaşındaki Drogba MLS’de Montreal formasıyla çıktığı 12 maçta 12 gol kaydetti.

Mourinho gitti, harekat bitti
Jose Mourinho’nun takımda görmek istediği Drogba için Chelsea yöneticileri Amerika’ya çıkartma yapmak için hazırlanıyordu. Chelsea’nin İngiltere Premier Lig’de dibe vurmasının ardından Portekizli teknik adam ile yollar ayrıldı. Bu ayrılık bir bakıma da Drogba’nın Ada’ya dönüş işlemlerini zorlaştırdı.

Chelsea ve Galatasaray’ın ilgisinin bitmesinin ardından Avrupa’dan da başka bir teklif menajerine ulaşmayan Drogba, Montreal Impact’te kalmaya karar verdi.

Cevap ver