Roma Açık Tenis Turnuvası’nda tek erkeklerde yarı finale yükselen raketler belli oldu.

Başkentte Foro Italico Spor Kompleksi’ndeki toprak kortlarda oynanan, erkeklerde 4 milyon 300 bin, kadınlarda ise 2 milyon 399 bin avro ödüllü turnuvanın 6. gününde çeyrek final maçları yapıldı.

Turnuvada günün en çok merak edilen maçında, erkeklerde dünya 1 numarası ve Roma’da son 2 yılın şampiyonu Novak Djokovic ile 5 numaralı seribaşı İspanyol Rafael Nadal, erken final ayarındaki çeyrek final maçına çıktılar. Çekişmeye sahne olan maçı 7-5 ve 7-6’lık setlerle 2-0 kazanan Djokovic, Nadal’ı eleyerek adını yarı finale yazdırdı.

Djokovic’in yarı finaldeki rakibi ise 13 numaralı seribaşı Avusturyalı Dominic Thiem’i 6-3 ve 7-5’lik setlerle 2-0 yenen 6 numaralı seribaşı Japon Kei Nishikori oldu.

Bir diğer çeyrek final maçında, 2 numaralı seribaşı Büyük Britanyalı Andy Murray de 12 numaralı seribaşı Belçikalı raket David Goffin’i 6-1 ve 7-5’lik setlerle fazla zorlanmadan 2-0 yenerek, son 4’e kaldı. Murray, Arjantinli Juan Monaco’nun çekilmesiyle maç yapmadan yarı finale çıkan Fransız genç tenisçi Lucas Pouille ile rakip oldu.

Cevap ver