Dilmen: Fatih Terim, Arda’yı bir daha…

  0

  Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Arda Turan’ın Milli Takım’a davet edilmemesiyle ilgili Trtspor’a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Dilmen, “Fatih Terim’in bir daha Arda’yı Milli Takım’a çağıracağını zannetmiyorum” dedi.

  Rıdvan Dilmen’den futbol dünyasını sarsacak bir yorum geldi. Dilmen, Fatih Terim’in bundan sonra Arda Turan’ı Milli Takım’a çağıracağını sanmadığını belirtti.

  “UKRAYNA’YI İYİ ANALİZ ETMEMİŞ”

  Trtspor’da katıldığı programda gündemi yorumlayan Dilmen, Ukrayna karşısında Fatih Terim’in ilk yarıda yaptığı hatasından döndüğünü belirtti ve “İkinci yarıda Kaan Ayhan ve Tolga Ciğerci’yle orta sahayı kalabalıklaştırdı. Ukrayna’yı iyi analiz etmemiş. Maçtaki hamleleriyle sonuç almaya çalıştı” dedi.

  “BURAK YILMAZ’A HAKSIZLIK YAPILMIŞTIR”

  Milli Takım’da EURO 2016’da çıkan prim iddialarına da değinen Dilmen, “9 tane gol atan oyuncuya prim verilmemesi haksızlıktır. Ama çok sorun yapmamışlar. Zaten iyi kazanıyorlar. İzlanda’yı yendin diy prim verilmesin ama Dünya Kupası’na gidenler de 1 yerine 2 alsın” yorumunu yaptı.

  “FATİH HOCA, TRT VE NTV’YE ÇAKTI”

  Fatih Terim’in maçla ilgili sorulara maç dışı cevaplar verdiğini belirten ünlü futbol adamı, “Basın toplantısında hocaya soru sordular. Tarih hocasının şahsına değil TRT’ye çaktı. Şimdi de NTV’ye kızdı. Koskoca NTV ve devletin TRT’sine çaktı. Yapacak bir şey yok.” şeklinde konuştu.

  “ARDAYI ÇAĞIRACAĞINI SANMIYORUM”

  Bu sorunların büyütülmemesi gerektiğini, ülkede çok daha önemli problemler yaşandığını belirten Rıdvan Dilmen, “Bu kadar şehitler veriliyorken, acılar yaşanıyorken bunların halledilmesi lazım. İki isme de yakınım. Umarım her şey hallolur. Ancak Fatih hocanın, Arda Turan’ı bir daha Milli Takım’a almayacağını tahmin ediyorum. İnşallah yanılırım” dedi.

  “ARDA’NIN EMRE’DE NE FAYDASI OLMUŞ?”

  Başarıyı herkes sahiplenir. Arda’nın Emre Mor’un milli takıma alınması için ne faydası olmuş? İyi oyuncu olduğu zaman 50 tane adam ‘ben buldum’ der. Arda için söylemiyorum, elbet yardımı olmuştur. Şansımız yaver gitmiş. Tuncay Şanlı çok doğru bir rapor getirmiş. Dortmund, bizden önce izlemiş. Bizim Türk takımlarının hatası.

  “BUGÜN KAYBETSEK DAHİ 11 PUAN CEPTE”

  Bugün kaybetsek dahi 11 puan cebimizde. Sonraki 3 maçta 9 puan alırız. Hırvatistan’dan aldığımız 1 puan değerli. Bugün alınacak her puan değerli. Hırvatistan deplasmanı, Ukrayna maçı ve İzlanda deplasmanını bitirmiş oluyoruz. Beraberlik üzerine strateji kurabiliriz. İzlanda da 1 puana çok üzülmez.

  “ÖMER’İN OYNAMASI DOĞAL”

  Şu anda mevcut durumlar içerisinde Ömer Toprak’ın oynaması doğal. İyi bir performans sergilemiyor ancak bugün iyi gününde olabilir. Eğer Kaan oynarsa, 4-3-3 oynayacağız. Volkan Şen ile başlarsak 4-2-3-1 oynarız. Hocanın Kaan ile Volkan arasında yapacağı tercih bağlı. Hakan Çalhanoğlu’nu ben kanatta beğendim. Hakan’dan solda Sneijder performansı bekleyebiliriz. Duran top silahı dışında birkaç yıldır daha farklı şeyler de bekliyordum. Geçen maçta beğendim. Hatta en beğendiğim maç diyebiliriz.

  “EMRE MOR BÖYLE DEVAM ETSİN”

  Emre Mor böyle oynamaya devam etsin. Böyle oynamasa Dortmund almazdı, milli takımda oynamazdı. Farklı oyuncuların özelliği çalımdır. Messi, Ronaldo gibi oyuncuların özelliği çalımdır. 19 yaşındaki bir oyuncu için çok önde. Çalımlarını atıyor ve en kötü ihtimal faul alıyor. Çok ümitliyim. Vuruşları ve hataları geliştirirsiniz. Emre daha gelişecek. 25 yaşına kadar ekonomik oynamayı bilmezsiniz. Benim iyi dönemim 26 yaşından sonra oldu. Arda Turan da bu yaşlardan sonra iyice performansını arttırdı. Enes Ünal doğru bir kulübe gitti. Kendine güveni artıyor.

  “CENK SOKAK KEDİSİ GİBİ OLMALI”

  Duran toptan gol atmak çok önemli. Oyun akışında pozisyona girmemeyi öz eleştiri yapabiliriz. Cenk çok çalışmalı. Sokak kedisi gibi olmalı. Hep rızkını aramalı. Cenk bunu yapmazsa, sıradanlaşır. Bildiğim kadarıyla çok çalışkan bir oyuncu. Tembel olursa ne Beşikta ne Milli Takımda oynar.

  “İŞGÜZARLIK DEĞİL ÇOCUKLUK”

  Emre Mor’un frikik konusunda istemesi işgüzarlık değil çocukluk diyelim. Hakan Çalhanoğlu’na çok uygun bir yerdi. Milli Takım olarak biz golleri duran toptan atıyoruz. Hakan’ın oyundan hiç çıkarılmama sebebi duran toptur. Emre Mor’un istemesi doğru değil ama bir daha yapmayacaktır. Fatih Terim kenarda çıldırmıştır.

  Cevap ver