Sarı-Lacivertliler uzun süredir ofansif bir orta saha transferi yapmayı planlıyordu. Bu bölgeye alınacak oyuncunun ardından transfer çalışmaları bitecekti. Ancak takımın başına Dick Advocaat’ın geçmesinin ardından planlar değişti. Hollandalı teknik adam, transferde önceliğin ‘hızlı ve güçlü’ bir kanat oyuncusuna verilmesini istedi. Takımda görmeyi arzu ettiği ismi de yönetime açıkladı: Jeremain Lens. Advocaat, bu transferde yönetime yardımcı olmak için bizzat devreye girdi.
Kiralık teklifi
68 yaşındaki teknik adam, Sunderland’de beraber çalıştığı eski öğrencisi Lens ile görüştü. 28 yaşındaki futbolcu, Advocaat’ın davetine hemen, “Evet” dedi. Advocaat, oyuncuyu ikna ettikten sonra kulüplerin anlaşması için aradan çekildi. Lens’i kadroda düşünmeyen İngiliz ekibine, UEFA ile yapılan anlaşma nedeniyle satın alma opsiyonlu kiralama teklifi yapılacak.
Kees Vos yardımcı
Sarı-Lacivertliler’in bu transfer konusunda bir yardımcısı daha var: Kees Vos! Van Persie’nin menaceri olan Vos aynı zamanda Lens’in de temsilcisi. Fenerbahçe ile yakın bir ilişkisi olan Hollandalı menacer, Sunderland’in ikna edilmesi için görüşmelerde yer alacak. Oyuncusunun Fenerbahçe’ye gitmek istediğini belirtip, bu konuda kolaylık sağlanmasını isteyecek. Sunderland sorun çıkarmazsa, bu transferin 3 gün içerisinde tamamlanması bekleniyor.
Lens’in künyesi
Adı: Jeremain Marciano Lens
Doğum tarihi: 24 Kasım 1987
Doğum yeri: Amsterdam/Hollanda
Pozisyon: Sol kanat, sağ kanat, forvet
Kullandığı ayak: Sağ
Kulübü: Sunderland
Sözleşmesi: 30.06.2019
Oynadığı takımlar: Alkmaar, Nijmegen, PSV, D.Kiev (Fanatik)

Cevap ver