SPORCOPE ÖZEL- Fenerbahçe’nin Beşiktaş karşısında aldığı derbi galibiyetinin ardında çok ilginç bir detay ortaya çıktı. Fenerbahçe yönetimi, oyuncuları motive etmek için ‘duygusal’ bir yöntem kullandı.

Kulübün resmi televizyon kanalı FBTV’yle iletişime geçen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kanal personelinden oyuncuları motive etmek için bir video hazırlamalarını istedi.

DUYGUSAL KLİP MOTİVE ETTİ

Fenerbahçeli futbolcuların yakınlarıyla iletişime geçen kulüp televizyonu FBTV, Mehmet Topal’ın eşi Selda Duman, Diego Ribas’ın eşi Bruna ve oğlu Davi, Alper Potuk’un babası Mustafa Potuk, Robin van Persie’nin eşi Bouchra van Persie ve kızı Dina Layla van Persie’nin ve diğer futbolcuların ailelerinin de yer aldığı duygusal bir video çekildi.

Bu özel video derbiden bir gün önce futbolculara izletildi. “Son Mohikan” filminin müziği eşliğinde, futbolcuların yakınlarının “Bu sezon şampiyonluk istiyoruz”, “Derbiyi bizim için kazanın” mesajlarının yer aldığı klibi izleyen Fenerbahçeli futbolcular duygusal anlar yaşadı. Futbolcular videoyu izledikten sonra galibiyet yemini etti.

Kliple motive olan ve hırslanan futbolcular sahaya galibiyet parolasıyla çıktı ve dev derbiden 2-0’lık galibiyetle ayrıldı. Böylelikle Fenerbahçe yönetimi ve Aziz Yıldırım, daha önce eşine rastlanmamış bir yöntemle takımın galibiyetinde büyük rol oynadı.

Haber: Can Delibaş

 

Cevap ver