SPORCOPE – Spor Toto Süper Lig’de Gaziantepspor’a da mağlup olan Galatasaray’da Mustafa Denizli beklendiği gibi istifa etti.

Hamza Hamzaoğlu’nun takımdan ayrılmasının ardından adeta kurtarıcı olarak göreve getirilen Denizli, hayal kırıklığına sebep oldu. Tecrübeli hocanın Galatasaray’a imza attığı günden bu yana söylediği umut dolu sözlerden eser kalmadı.

“Rakiplerimizle toplamda 12 puan fark vardı bunu 11’e indirdik”

Mustafa Denizli, Galatasaray’ın başına geçtikten 3 hafta sonra sarı-kırmızılı takımın Şampiyonlar Ligi’nde Astana ile oynadığı maçın ardından açıklamalar yapmıştı. Denizli, göreve geldiğinde rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş’la aralarında toplam 12 puan fark olduğunu ama 2 haftada bu farkı 11’e indirdiklerini söylemiş ve bunu bir başarı olarak göstermişti. Ancak şu anki puan durumuna baktığımızda sarı-kırmızılı takımın Fenerbahçe ve Beşiktaş ile arasındaki puan durumu artmış durumda.

Göreve geldiği ilk gün Galatasaray’da kara bulutları kaldırmak için bir planı olup olmadığıyla ilgili Denizli, “Kara bulut benim için hafif bir sis. Biz çok kara bulut gördük. Yani önemli değil. Kriz ve baskı benim antrenörlük yaşamımda kan kardeşim oldu” ifadelerini kullanmıştı. Ancak Denizli’nin hafif sis olarak ifade ettiği durum onun için bile her geçen gün kapkara bulutlara dönüşüyor.

“Galatasaray camiasında kimse ilk yarı sonunda şampiyonluktan umudunu kesmez”

Mustafa Denizli, Galatasaray’daki ilk haftalarında istenilen sonuçların alınamaması üzerine “Galatasaray camiasında kimse ilk yarı sonunda şampiyonluktan umudunu kesmez, ben de kesmem. Bu yarışın nerede olduğunu birlikte yaşarız. İçeride ve dışarıda kazanan bir takım oluşturacağız. ikinci yarıda böyle sorunlar yaşayacağımızı düşünmüyorum” demişti. Ancak ikinci yarının başlamasından henüz 4 hafta geçmesine rağmen bile sarı-kırmızılılarda şampiyonluğa inanan herhangi bir kişi kalmış gibi gözükmezken, yaşanılan sorunlar da bir bir artmaya devam etti.

“Nokta atışı transferler yapacağız”

Galatasaray’da her fırsatta iddialı açıklamalar yapan 66 yaşındaki çalıştırıcı “Ben Galatasaray’a döndüysem boş yere dönmedim. bu görevi kabul edip geldiysem yapabileceklerimi görüp planlayarak geldim. Bir yere döndü isem bu işin ilerisi ve geleceği olduğu için döndüm. Bekleyin görün. Hepimiz buradayız. Daha iddialı konuşacağımız günler de olacak” ifadelerini kullanmış ve “Nokta atışı diye tabir edebileceğimiz transferlerle taraftarların da psikolojisini düzeltecek ve hedefleri gerçekleştirecek bir takım ortaya çıkaracağız” demişti. Ancak Mustafa Hoca, devre arasında sadece 2 oyuncu transfer ederken bu isimlerden Martin Linnes’e ligde sadece 1 maçta ilk 11’de forma verdi.

Haber: Erdi Sürücü

Cevap ver