Oumar Niasse 2013 yılında vatandaşı İbrahima Sonko’nun tavsiyesiyle Akhisar Belediye idmanlarında denendi. İki gün sonunda gönderilmesine karar verildi ancak  bir gün daha denendikten sonra takımda tutulmasına karar verildi. O sezon Akhisar Belediye’de gösterdiği performansla 4.5 milyon euro karşılığında Lokomotif Moskova’ya transfer oldu. 1,5 sezon sonra ise son durağı 17.9 milyon euro karşığında Everton oldu. Oumar Niasse’nin Akhisar Belediye’ye gelişi ve gelişimini Akhisar Belediye başkanı Hüseyin Eryüksel’e sorduk.

Trabzonspor’u yenerek Türkiye Kupası’nda çeyrek finale kaldınız neler söyleyeceksiniz?

Trabzonspor’u yendiğimiz için mutluyuz. Tarihimizde ilk kez Türkiye Kupası’nda çeyrek finale kaldık. İnşallah gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz.

Ligde hedefiniz nedir başkanım?

Bizim ligde kalmamız en büyük hedefimiz. İlla bir hedef söylememiz gerekiyorsa geçen yıl ki puanımızı yakalamak bizim için iyi bir hedef.

Örnek olabilecek transferler yaparak kulübü ayakta tutuyorsunuz? Kulübün şuan borcu var mı?

Şuanda borcumuz yok. Sadece futbolculara ödediğimiz maç başları var. Onları da zamanı gelince ödüyoruz.

75 bin euro’ya almıştık

Oumar Niasse sizin kulüpte parlamıştı ve güzel bir paraya satmıştınız. Şimdi Everton’a transfer oldu. Düşünceleriniz neler?

Biz gerçekten çok mutlu olduk. Niasse’yi bize Senegalli defans oyuncumuz stoper Sonko önermişti. İki gün denendi. Ondan sonra gitsin denildi ancak idmanda beğenilince 75 bin euro karşılığında transfer ettik. 150 bin euro’ya da bizde oynadı o sene. Kumaşı belli kişilik olarakta çok iyi bir oyuncu. Bulunduğu yeri hakediyor. Daha da iyi yerlere gelebilir.

İngiltere Premier Lig’de başarılı olur mu sizce?

Bence kesinlikle başarılı olur. Everton’ı seçmesindeki en büyük neden de orada forma giydiği pozisyonun boş olması. Paradan ziyade oynayabileceği takıma gitti. Başka kulüplerde istiyordu.

Akhisar Belediye’nin bu transferden kazancı olacak mı?

Hayır olmayacak ama yetiştirme bedeli adı altında belki cüzi miktarda bir ücret alabiliriz.

Cihat Arslan, Hamza Hamzaoğlu’nu aratmıyor. Neler söyleyeceksiniz?

Böyle hocalar kulüpler tarafından risk ama çok kabiliyetli, görüyorsunuz iyi bir ekibi var. Kişilik olarak, karakter olarak gerçekten çok iyi birisi, memnunuz devam edeceğiz inşallah…

Röportaj: Yakup Çınar

İşte o açıklamalar:

Cevap ver