NBA’de final serisi 7. maçında Golden State Warriors ile Cleveland Cavaliers karşı karşıya geldi.

3-1 geriye düştüğü seride 3-3’lük eşitliği yakalayarak 7. maçın oynanmasını sağlayan Cleveland, LeBron James önderliğinde muazzam performansını sürdürdü. Mücadeleyi 93-89 kazanan Cleveland Cavaliers, seriyi 4-3 kazanarak tarihindeki ilk şampiyonluğuna ulaştı.

Mücadelenin bitimiyle birlikte Cleveland cephesinde büyük bir sevinç yaşanırken kaptan LeBron James, şampiyonluğun gelmesinin ardından gözyaşlarına hakim olamadı.

Cleveland Cavaliers’a şampiyonluğu getiren LeBron James; 27 sayı, 11 ribaund ve 11 asist ile triple double yaptı ve şampiyonluğu getiren isim oldu. Maçın en kritik basketini kaydeden Kyrie Irving ise 26 sayı ve 6 ribaund ile oynadı.

Ev sahibi Golden State’te ise Draymond Green’in 32 sayı, 15 ribaund ve 9 asistlik muhteşem performansı şampiyonluk için yeterli olmadı. MVP Stephen Curry ise 17 sayıda kaldı ve etkisiz bir performans gösterdi.

Tarihinde ilk kez NBA şampiyonluğuna ulaşan Cleveland Cavaliers, finaller tarihinde seride 3-1 geri düşerek şampiyon olan ilk takım olmayı da başardı.

Finaller MVP’si ise Cleveland kaptanı LeBron James seçildi.

Cevap ver