SPORCOPE DIŞ HABERLER – Manchester City forması giyen Yaya Toure, dünyanın en çok kazanan futbolcusu olabilir. İngiltere basınında yer alan haberlere göre, yaptıkları transferlerle ara transfer dönemine damga vuran Çin takımları bu kez Yaya Toure’nin peşinde. Çin’den birçok takımın transfer listesinde olan Yaya Toure için Çin’in Jiangsu Suning takımı Fildişili oyuncuya ilk teklifi yapan takım oldu. Yaya Toure’yi kadrosuna katmak için elinden geleni yapan Jiangsu takımı, yıldız oyuncuya yıllık 40 milyon euroluk teklif sundu. Manchester City ile 2017 yılına kadar sözleşmesi bulunan 32 yaşındaki yıldız oyuncunun, kariyer yerine parayı tercih etmesi halinde Çin’e gitmesi bekleniyor.

Takımdan ayrılabilir

Pep Guardiola’nın takımın başına geçmesi ve şimdiden Manchester City’nin bir orta saha oyuncusu transfer edeceği dedikodularının dönmesi Yaya Toure’nin yaz transfer döneminde takımdan ayrılacağını işaret ediyor. Pep Guardiola’nın Barcelona’nın başına geçtiği dönemde kadroda bulunan Fildişili Yaya Toure, yeteri kadar forma şansı bulamamış ve takımdan ayrılarak Manchester City’nin yolunu tutmuştu.

Dünyanın en çok kazananı olabilir

Manchester City’den yıllık 13 milyon euro kazanan Yaya Toure, Çin’e transfer olması halinde sezon başı 26,5 milyon euro kazanan Lionel Messi ve yaklaşık 20 milyon euro kazanan Cristiano Ronaldo’yu geçerek, yıllık 40 milyon euro garanti parayla dünyanın en çok kazanan futbolcusu olabilir.

Cevap ver