Test başlık

Fenerbahçe ile sözleşmesinin bitmesinin ardından Inter’in yolunu tutan, ancak İtalyan ekibindeki teknik direktör değişikliğinin ardından Beşiktaş’a gelen Caner Erkin, Sabah gazetesine verdiği röportajda çarpıcı açıklamalar yaptı. Milli futbolcu röportaj sırasında siyah beyazlı kulüple yaptığı anlaşmanın 1 yıllık değil daha farklı olduğunu da ilk kez açıkladı.

İşte o açıklamalardan satır başları:

“ÇOK TECRÜBE KAZANDIM, OLGUNLAŞTIM”

“Galatasaray ve Fenerbahçe’nin ardından Beşiktaş’ta forma giyeceğim. Inter’de talihsiz bir durum oldu ama sonuçta Beşiktaş’a geldim. Yaş olarak gencim, çok farklı yerlerde oynadım ve çok tecrübeler kazandım. Olgunlaştım. Dinamik, çok hırslı, agresif ve istekli bir futbolcuyum. Bazı futbolcular yaş ilerledikçe gerilemeye girer, futboldan sıkılır. Bende bu durum tam tersi. Futbola çok açım. Hala şampiyonluklar kazanmak istiyorum.”

“INTER’DE ENTERESAN BİR ŞEY YAŞADIM”

“Ne Inter’e giderken ne de Beşiktaş’a gelirken ufak hesaplar yaptım. Frank de Boer bana çok önyargılı davrandı. Hiçbir futbolcunun yaşamayacağı bir şey yaşadım. Çok enteresan bir durumdu. Frank de Boer geldi ve, “Sen çok iyi ve kariyerli bir futbolcusun ama ben seni kadroda düşünmüyorum” dedi. Ben de bunun çok saçma olduğunu söyledim. Başkanın da bundan haberi yoktu. Konuyla ilgili kimse bir şey bilmiyor. Ben de gerçekten çok şaşırdım ama sonuçta Beşiktaş’a gelmek nasip oldu. Beşiktaş’ta mutlu ve huzurluyum. Ülkeme geldim.”

“ÖNEMLİ OLAN NE KADAR İSTENDİĞİNİZ”

“Futbolcu için önemli olan bir kulübün sizi ne kadar istediğidir. F.Bahçe’de başkanın açıklamalarını biliyorsunuz. ‘Caner’in bu kulübe gelme ihtimali sıfır’ dedi. Bu onların tercihidir, yargılamam. Ama spekülasyonlar yapılıyor. Beşiktaş beni çok istedi. Ben de onları istedim. İki taraf da istediğinde problem kalmadı.”

“BANA KÜFÜR EDENLERİ…”

“Sosyal medyada bazı taraftarlarca bana karşı, aileme karşı, evleneceğim kadına karşı tepkiler oluyor. Ben profesyonel bir futbolcuyum. İnsanlar zannediyor ki, sanki Fenerbahçe’de oynamadığım zaman futbolu bırakacağım. Kötü yorumlar, hakaretler, küfürler, eşim olacak insana yapılan çirkin şeyler. Biz bu işten ekmek yiyoruz. Hakaret ettikleri kişilerin ailesini hiç düşünmüyorlar. Kendi aileleri yok mu? Kendilerine böyle hakaretler gelse ne hissederler? Bana küfür edenleri vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum.”

“YEDEK KALMAK SIKINTI YARATMAZ”

“Yeni transferler olarak önemli olan takıma uyum sağlamamız. Takımın iyi olması için her zaman olduğu gibi elimden gelenin daha fazlasını yapacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Beşiktaş’ın gücüne güç katacağız. Zaten Beşiktaş’ta kaliteli futbolcular vardı. Şimdi yeni futbolcular da katıldı. Bu hocanın işini zorlaştırır ancak bu keyifli bir zorlaştırma olacak. Takımda büyük rekabet var. Her futbolcu yedek kaldığında üzülür ancak bunu kimsenin sıkıntı yapacağını, kimsenin hocaya kızacağını düşünmüyorum. Herkes Şenol Hoca’nın adaletine inanıyor.”

“BEŞİKTAŞ’LA 4 SENELİK KONTRAT YAPTIK”

“Şu anda 28 yaşındayım. Genç sayılırım. Futbol için en güzel yaşlar diyebilirim. Futbolun en güzel çağı. Uzun seneler Beşiktaş’ta oynamak isterim. 4 senelik bir kontrat yaptık. Camia benden memnun kalırsa seve seve devam etmek isterim.”

“TERİM ÇAĞIRIRSA KOŞA KOŞA GİDERİM”

“Milli Takım’da görev yapmaya her zaman hazırız. O formayı milli duygularla giyiyoruz. Sonuçta biz Türküz. Televizyondan da izlediğimizde aynı duyguları yaşıyoruz. Kadroya alınmamam hocanın tercihi. Buna saygı duymak lazım. Fatih Hoca şimdi çağırmadı, belki ileride çağırır. Çağırdığında da her zaman koşa koşa giderim.”

 

 

 

 

Cevap ver