Galatasaray Basketbol Şubesi’nden sorumlu yönetici Can Topsakal Sporcope‘a konuştu. Topsakal, Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Ekrem Memnun’un görevi bırakacağı ve Stephane Lasme’nin alacakları nedeniyle kulübe ihtar çektiği yönünde çıkan haberleri sert bir dille yalanladı.

Stephane Lasme’nin alacakları ödenmediği için kulübe ihtar çektiği konuşuluyor neler söyleyeceksiniz?

Saçma sapan haberler. Millet işi gücü bırakmış masa başından uydurma haberler yapıyor. Lasme parasını almasa neden takımda kalsın. Bizim kontratlı oyuncumuz çıkarılan olumsuz haberlerle takımın huzurunu bozmaya çalışıyorlar.

Ekrem Memnun’un AGÜ maçından önce görevi bırakacağı konuşuluyordu. Böyle bir talebi oldu mu? Ekrem Memnun görevden ayrılacak mı?

Galatasaray ile önümüzdeki sezonun sonuna kadar kapalı sözleşmesi var. Görevden ayrılacağı yönünde çıkan haberler yalan. Kendisinin de bu yönde bir talebi olmadı. Bu sezon bittikten sonra bir karar verecek. Milli Takım’ın başına geçmezse gelecek sezon da kendisiyle çalışmaya devam edeceğiz.

Futbol takımının kötü gittiği dönemde hem erkek hemde kadın basketbol takımları iyi işler yapıyor. Tribünler tıklım tıklım. Bu sezonki başarıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Takımlarımızdan çok memnunuz. Düşük bütçelere de nasıl başarılı olacağını gösterdik. Taraftarımız bize büyük güç katıyor. Umarım bu sezon sonuna kadar böyle devam eder.

Haber: Yakup Çınar

Cevap ver