ÖZEL HABER – Galatasaray’ın Strasbourg ile Eurocup final ikinci maçında Abdi İpekçi’de oynayacağı karşılaşmaya saatler kaldı. Dev mücadele öncesi bütün biletler tamamen tükendi. Sarı-kırmızılı takım ilk maçı 66-62 kaybetmişti. İkinci maçı 5 sayı farkla kazanırsa şampiyonluğa uzanacak ve Türkiye’ye bu kupayı getiren ilk takım olacak. Bu önemli mücadele öncesi Galatasaray Basketbol Şube’sinden sorumlu yönetici Can Topsakal Sporcope‘a konuştu.

Serinin favorisi olduklarını belirten Can Topsakal, “İkinci maça çok iyi hazırlandık. Favoriyiz ama bu final, finallerde kimin kazanacağı hiç belli olmaz. Yönetim olarak tam kadro orada olacağız. Takımımız terinin son damlasına kadar savaşarak mücadeleyi kazanacaktır” dedi.

Topsakal maça günler kala satışa çıkan bütün biletlerin tükendiğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü; “Taraftarın ilgisinden oldukça memnunuz. Bize verdikleri destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Maça bilet almak isteyipte alamayan bir çok isim oldu. Yönetici arkadaşlarımız bile bilet istiyorlar ama tamamen tükendi” ifadesini kullandı.

“Bu maça özel bir prim belirlemedik. Zaten prim sistemimiz var. Bu maçın primi de belli” diyen Topsakal taraftara çağrıda bulundu. “Omuz omuza daha önceki maçlarda olduğu gibi bizi desteklesinler. Onların bize bu sezon katkısı çok oldu. Bayern Munih ve ondan önceki maçlarda da tribünleri tıklım tıklım doldurdular. Rakibimizi devirerek taraftarımızla birlikte Eurocup şampiyonluğunu kutlamak istiyoruz”

Topsakal son olarak 4 tribünde ayrı ayrı kareografiler olacağını belirtti.

Haber: Yakup Çınar

Cevap ver