SPORCOPE DIŞ HABERLER – Bursasporlu Ricardo Faty, Türkiye’deki günlerinden en beğendiği stada kadar birçok önemli açıklamada bulundu.

France Football’a konuşan Ricardo Faty’nin açıklamalarından Türkiye ile ilgili olan kısımları şu şekilde:

“Kariyerimin en iyi günlerini Bursa’da geçirdiğimi düşünüyorum. Sadece 6 aydır buradayım ancak her şey beklediğimden daha iyi gidiyor. Ülkenin kültürüne çabuk uyum sağladım çünkü ben de müslümanım. Açıkçası ülkedeki yaşam kalitesini takdir ediyorum. Ben de bunun karşılığını yüksek performansımla verdiğimi düşünüyorum. Takımın durumu şu anda pek iyi olmasa da performansımdan memnunum”

“En ateşli statlar Türkiye’de”

“En tutkulu taraftarların Türkler, İtalyanlar ve Yunanlar olduğunu düşünüyorum. Bu ülkelerde oynarken iyi sonuçlar alırsanız Tanrı gibi olursunuz. Ancak maç kaybettiğiniz zaman kötü hissettiklerini direkt size de hissettirirler.”

“Oynadığım en ateşli stat atmosferi Türkiye’dekiler. Takımım Bursaspor’un yeni stadının inanılmaz bir atmosferi var ve her geçen gün daha güzel oluyor. Ancak Türkiye’den tek bir takımın stadını seçmem gerekirse sanırım bu Fenerbahçe’ninki olurdu. Geçtiğimiz yaz Bursa’ya geldiğimde herkes bana Beşiktaş’ın stadını ve taraftarını anlattı. Ancak ben henüz Beşiktaş’ın stadında oynayamadım. Önümüzdeki sezon kendi statlarında oynayacaklar ve ben de oradaki atmosferin nasıl olduğunu görebileceğim.”

“En karmaşık dil Türkçe”

“Gördüğüm en karmaşık dil kesinlikle Türkçe. Normalde çok çabuk yeni bir dil öğrenebilen bir insanım. İtalyanca, İngilizce konuşuyorum hatta Yunanistan’da oynadığım dönemde Yunanca da öğrenmiştim ancak şimdi unuttum. Almanca da iletişim kurabiliyorum. Burada da Türkçe kursuna gidiyorum ancak çok iyi olduğum söylenemez. 5 yaşındaki oğlum Bursa’da uluslararası bir okula gidiyor. İngilizce ve Türkçe da öğrenmeye başladı. Onunla gurur duyuyorum.”

“Yemeklerini en beğendiğim ülkeler arasında Türkiye ve İtalya arasında karar vermem çok zor. İtalya’da, özellikle güneyinde yemekler çok rafine. İtalya’daki yemeklerin kalitesinin yanı sıra miktarı da oldukça fazla. Makarna istiyorsunuz ve size kocaman bir tabak dolusu makarna getiriyorlar. Türkiye’de balıktan kırmızı ete, kızartılmış sebzelere kadar her şey harika. Yunanistan’da yediklerim de çok güzeldi. Aslında tüm Akdeniz ülkelerinin yemeklerini seviyorum. Bu ülkelerde oynayıp yemeklerini tattığım için mutluyum.”

Cevap ver