SPORCOPE DIŞ HABERLER – 23 Şubat 2016 günü Leeds United ile Fulham arasında oynanan İngiltere 2. ligi Championship maçında rakibi Fernando Amorebieta’yı ısıran Souleymane Doukara’nın cezası belli oldu. İngiltere Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, Doukara’ya 8 maç futboldan men cezası verildi. İngiltere Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, oyuncunun görevini kötüye kullandığı ve şiddet içerdiği gerekçesiyle 8 maçlık cezanın uygun görüldüğü açıklandı.

Fransız oyuncuya 8 maçlık cezanın yanı sıra 5,000 poundluk para cezası ve kınama cezası da verildi. Leeds United cephesinden cezayla ilgili yapılan açıklamada, oyuncuya verilen cezanın gerektiğinden fazla olduğu ve her ne kadar oyuncunun yaptığı hareketi kabul etmeseler de kararın kendilerini hayal kırıklığına uğrattığı belirtildi.

Barcelona’nın Uruguaylı golcüsü Luis Suarez de geçtiğimiz yıllarda rakibine yaptığı aynı hareketten dolayı benzer bir ceza almıştı. Uruguay ile İtalya arasında oynanan maçta rakibi Giorgio Chiellini’yi ısıran Luis Suarez’e, FIFA tarafından 4 ay futboldan men, 9 milli maç cezası verilmişti.

Cevap ver