Beşiktaş’a Ospina müjdesi

0

Ara transfer döneminde takıma kazandırılan Denys Boyko’nun ayrılma ihtimalini göz önünde bulundurarak çalışmalarını sürdüren Siyah-Beyazlılar, bu doğrultuda geçtiğimiz Ocak ayında da listesinde bulunan David Ospina için harekete geçmişti. Arsenal’de Petr Cech’in arkasında kalması sebebiyle mutsuz olan Kolombiyalı eldiven için kulübüyle ilk teması kuran Kara Kartal’a, bu futbolcudan müjdeli haber geldi. Ülkesinin Copa Amerika kadrosunda bulunan 27 yaşındaki kalecinin, menajeri aracılığıyla Ada ekibine gönderdiği mesajda ayrılık kararını aldığını ilettiği ortaya çıktı.

Sözleşmesini fesh etmeyi planlıyor

Arsenal’in Fransız menaceri Arsene Wenger’in çabaları sonrasında ara transfer döneminde son anda takımda kalan başarılı file bekçisinin, Premier Lig’te sadece 4 maçta görev yapabilmesi sonrasında gemileri yaktığı öğrenildi. Daha önce menajerinden kendisine kulüp bulmasını isteyen Ospina’nın, son olarak yaptığı açıklamada, “Copa Amerika’dan sonra Arsenal’le görüşüp sözleşmemi fesh etmeyi planlıyorum” sözlerini sarf ettiği bildirildi.

Beşiktaş’a bedava gelebilir

Kolombiyalı kaleci konusunda ilk etapta Arsenal’le 3,5 milyon Pound’a el sıkışan Siyah-Beyazlılar, Ospina’dan gelen açıklama sonrasında İngiliz ekibiyle görüşmelerini dondurdu ve Kolombiyalı file bekçisinden gelecek haberi beklemeye başladı. Eğer Ospina takımıyla 2019 yılına kadar olan sözleşmesini iptal ederse Beşiktaş, bu ismi bedava olarak transfer edebilecek.

İlk maçı cumartesi günü

Kolombiya Milli Takımı’nın teknik direktörü Jose Pekerman’ın değişilmez isimleri arasında yer alan Ospina ülkesiyle, Copa Amerika’da A Grubu’nda mücadele edecek. Kolombiya, gruptaki ilk maçına cumartesi günü Amerika Birleşik Devletleri karşısında çıkacak. Sonrasında Pekerman’ın öğrencileri, Paraguay ve Kosta Rika’yla kapışacak.

(Fanatik)

Cevap ver