Kariyerine Beşiktaş’ta devam edip etmeyeceği Avrupa Şampiyonası’nın grup maçlarından sonra netlik kazanacak olan Mario Gomez, performansıyla dev turnuvaya damga vurması halinde teklifleri bekleyecek. Aksi durumda ise Alman oyuncu turnuvanın sonunu beklemeden Beşiktaş ile yeni sözleşme imzalayacak.

Gelmesi muhtemel teklifler nedeniyle 21 Nisan opsiyonunu bozarak kendini transfere açık bir hale getiren Mario Gomez için iki senaryo belirleyen Beşiktaş Yönetimi, adımlarını bu planlara göre atacak. Bu oyuncunun menajeriyle bir araya gelen siyah-beyazlılar, Gomez’e cazip bir teklif gelmemesi durumunda yıldız futbolcuyu bonservisiyle birlikte Fiorentina’dan transfer edecek. İtalyan kulübünde kalması halinde vergilerle birlikte tam 11 milyon euroluk maliyeti olan Gomez’in bu durumunu koz olarak kullanıp, bonservisini bedelsiz alabileceği iddia edildi.

PSG’nin takibinde

Beşiktaş’ın belirlediği ikinci senaryoya göre Mario Gomez, EURO 2016’ya damgasını vurursa siyah-beyazlılar beklemeye geçecek. PSG’nin de yakından takip ettiği başarılı golcü, Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılan dev kulüplerden teklif alması halinde, Beşiktaş ile bağlarını koparacak.

Böyle bir durumda Fiorentina ile birlikte Beşiktaş’ın da para kazanacak olmasını göz önünde bulunduran siyah-beyazlı yönetim, gelecek parayı başka bir forvet transferinde kullanacak.

28 golle kapattı

Beşiktaş ile kariyerinin 4. şampiyonluğunu alan Mario Gomez sezonu 28 golle kapattı. Lig’de 26 gol atan Gomez kariyerinde ikinci kez gol kralı oldu. Gomez iki yıl sonra da milli takıma kavuştu.

Cevap ver