Transferi adeta yılan hikayesine dönen Gökhan Gönül konusunda flaş gelişmeler yaşanıyor…

Arda Turan’ın Barcelona’ya transferinde çok büyük bir rol oynayan ve aynı zamanda Gökhan Gönül’ün de menajeri olan Ahmet Bulut, İspanyol devi ile pazarlıklara resmen başladı.

Dani Alves’in takımdan ayrılmasının ardından Aleix Vidal’e alternatif olacak bir sağ bek arayan Barcelona’nın milli futbolcuya 2 yıllık sözleşme teklif ettiği belirlendi. Görüşmenin çok olumlu bir ortamda geçtiği, Ahmet Bulut ile Katalan yetkililerin önümüzdeki günlerde de bir araya geleceği öğrenildi. Bulut zirvenin ardından, Milli Takım kampında bulunan Gökhan Gönül’ü arayarak yapılan teklifin ayrıntılarını telefonda anlattı.

 

 

 

TEKLİF ÇOK DÜŞÜK AMA HUZURU İÇİN GİTMEK İSTİYOR!

Gökhan Gönül eğer Barcelona’ya ‘evet’ derse yıllık 3 milyon Euro’luk bir sözleşmeye imza atacak. Fakat vergiler nedeniyle bu rakam 1.4 milyon Euro’ya kadar düşecek. Fenerbahçe’den geçen sezon 1 milyon 750 bin Euro alan ve yeni sezon için 2.5 milyon Euro talep eden milli futbolcunun, rakam oldukça düşük olmasına rağmen Barcelona’ya sıcak baktığı belirtiliyor.

Beşiktaş’a gitmesi durumunda olası taraftar tepkisini nedeniyle huzurunun bozulacağını düşünen milli futbolcu, çok daha az kazanma pahalına İspanya’ya gitmeyi düşünüyor… (Takvim)

Cevap ver