Aziz Yıldırım: Türkler gibi olmayın

0

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takım sponsporluk anlaşmasına Aziz Yıldırım’ın Başantrenör George Dikeoulakos ve kadın oyuncularla arasındaki diyalog damga vurdu.

Sponsorluk anlaşmasının ardından genç oyuncular Pelin Bilgiç, Merve Arı, Esra Ural, Ayşe Cora, Melisa Korkmaz ve Melis Gülcan’ı yanına alan Aziz Yıldırım, Başantrenör George Dikeoulakos’a, “Hocam bu gençlere ara ara da olsa mutlaka şans ver. Belki bu yüzden bazı maçlarda zorlanır, bazı maçları kaybedebiliriz ama varsın olsun. Bu gençleri kazanmalıyız” dedi.

“ERKEK TAKIMINDAKİ TÜRKLER ÇALIŞMIYORLAR”

Daha sonra genç basketbolculara dönen Aziz Yıldırım, “Sizler de çok çalışın. Bakın bizim erkek takımımızdaki Türk oyuncular yabancılar kadar çalışmıyorlar. Yabancılar antrenmanlara erken geliyor, antrenman bitince, ‘Her gün 1500 atış’ mecburiyetini harfiyen uyguluyorlar.”
Koltuk değneğiyle gelip atış yapan yabancılar bile var. Bizim Türkler ne antrenmanlara erken geliyorlar ne de 1500 atışı yapıyorlar. Obradovic çok kızdığı için onları oynatmıyor”.
Darüşşafaka maçında Fenerbahçe’nin maç boyunca 7 yabancıyla oynamasına, Euroleague maçlarında da sadece yabancılara şans vermesinin sırrını da bu şekilde açıklayan Aziz Yıldırım, Türk sporcuların, işlerine dört elle sarılmayı yabancılara bakarak öğrenmesi gerektiğini de belirtti.

Cevap ver