Premier League ekiplerinden Arsenal, geçtiğimiz günlerde Leicester City’nin bu sezonki başarısında başroldeki isimlerden Riyadh Mahrez ve N’Golo Kante’yi Leicester’a kazandıran isim olduğu iddia edilen Ben Wrigglesworth’u scout ekibine katmıştı. Ancak Leicester City’e yakınlığıyla bilinen İngiliz futbolunun efsane ismi Gary Lineker, Leicester’ın bu sezonki başarısı ve Riyadh Mahrez ve N’Golo Kante gibi transferlerin arkasındaki ismin Wrigglesworth değil Leicester City’nin yardımcı teknik direktörü Steve Walsh olduğunu iddia etti.

Altyapısından yetiştiği Leicester City’nin bu sezonki başarısının sürpriz olmadığını belirten Lineker,”Christian Fuchs, N’Golo Kante, Riyadh Mahrez gibi bu sezon takımın başarısında başrol oynayan oyuncuları takıma kazandıran isim Steve Walsh. Mahrez’i izlemeye birini gönderdiğini ve takıma kazandırılması talebini verdiğini biliyorum. Walsh, transferlerin yanı sıra takımın bu sezonki başarısında da anahtar isimlerden biri oldu.” açıklamasında bulundu.

Lineker, Leicester City’nin yaz transfer döneminde yıldız oyuncularını kaybedeceği iddiaları üzerine ise,”Leicester’ın ara transfer döneminde oyuncularını kadrosunda tutabilmesine şaşırdığımı söyleyebilirim. Ancak yaz transfer döneminde oyuncularını satmak zorunda kalırsa ben bunun takım için bir tehlike yaratacağını düşünmüyorum. Eğer ligi kazanırsa zaten hiçbir oyuncu takımdan ayrılmak istemeyecektir. Takımdan ayrılmak isteyen isimler olursa da bu sorun değil. Zaten çoktan sihirli bir başarı yakalamış olacaklar.” ifadelerini kullandı.

Sezon başında şampiyonluğuna ihtimal verilmeyen Leicester City, Premier League’de her geçen gün şampiyonluğa bir adım daha yaklaşıyor. Ligde son olarak zirve yarışındaki en büyük rakiplerinden Manchester City’i 3-1 mağlup eden Leicester, en yakın rakibi Tottenham’ın 5 puan önünde, 43 puanla zirvede yer alıyor.

Cevap ver