SPORCOPE DIŞ HABERLER – Kariyerine İrlanda Milli Takım Yardımcı Teknik Direktörlüğü ve futbol yorumculuğuyla devam eden Manchester United’ın efsane ismi Roy Keane, Eden Hazard’ın PSG’e transferine yeşil ışık yakmasına sitem gösterdi. Hazard’ın açıklamalarının zamanlamasının yanlış olduğunu belirten Roy Keane,”Bu tarz oyuncuları anlayamıyorum. Hazard geçtiğimiz yıl 5 yıllık kontrata imza attı ve harika bir performans sergilediğini hepimiz gördük. Daha sonra aynı oyuncu PSG gibi büyük bir takımla maç yapacağınız günün hemen öncesinde rakip takıma transfer olmak isteyebileceğini söylüyor.” açıklamasında bulundu.

Takım arkadaşı olması halinde antrenmanlarda Hazard’a sert müdahalelerde bulunacağını da ekleyen Keane,”Eğer Hazard takım arkadaşım olsaydı antrenmanlarda ona gününü gösterirdim. Takımın kıdemli oyuncularının ipleri eline alması lazım. Hazard yetenekli bir futbolcu ancak şımarık bir çocuk gibi davranuyor. Yaptığı gerçekten çok saçmaydı.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz sezon kulübü Chelsea ile 5 yıllık sözleşme imzalayarak transfer iddialarına son veren Eden Hazard’ın ismi uzun süredir Ligue 1 ekiplerinden PSG ile anılıyordu. Geçtiğimiz günlerde Fransız gazetesi Le Parisien’e konuşan Hazard, PSG’ye transferine yeşik ışık yakmıştı.

Cevap ver