Mario Gomez’in gitmesiyle uzun süredir forvet arayışlarını sürdüren Beşiktaş’ta gündemin bir numaralı ismi kuşkusuz ki Samuel Eto’o…

Kamerunlu yıldızın transferiyle ilgili her gün yeni bir iddia ortaya atılırken Fanatik, Antalyaspor’un Hollanda kampını ziyaret etti. Bir araya geldiğimiz Kırmızı-Beyazlılar’ın hocası Jose Morais, Eto’o’nun transferi hakkında çarpıcı sözler sarf etti. Portekizli teknik adamla yalnızca Eto’o konusunu değil, Türk futbolunu ve Antalyaspor’daki hedeflerini de konuştuk. Söz Morais’te…

‘Kalacakmış gibi…’

“Ben şu ana kadar takımımı Eto’o varmış gibi düşünüyorum. Ne Eto’o’dan ne de yönetimden bana bu yönde gelen yeni bir şey yok. Bu yüzden tüm planlarımın içinde Eto’o da var. B planım yok çünkü. Anlık düşünmek zorundayım bu konuları. Geçen sene bize çok güç kattı. Bu sene de kalırsa katacaktır. Bundan yana şüphemiz yok. Deniz Kadah da geldi. Emre Güral’ı da hem forvette hem de kanatlarda kullabiliriz.”

‘Gitmek istemesi doğal’

“Eto’o konusunda gerçekten bölünmüş durumdayım. Bu konuda ikiye ayrıldım. Kendi bencilliğim ve onun durumu… Eto’o’nun futbolculuğunu geçiyorum, o benim uzun yıllardır tanıdığım çok yakın bir arkadaşım. Kişisel olarak çok sevdiğim bir insan. Düşünüyorum, bu yaşında yeniden Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak, iyi bir takıma gidecek. Onun için mükemmel bir durum bu. Ancak kendi açımdan baktığım zaman sonuçta bana büyük katkı veriyor ve giderse takımım gerçekten eksik kalacak.”

‘Ben de giderdim’

“Ben, tabii Eto’o’nun kafasının içinde neler geçiyor bilemiyorum ama kazanmak her zaman daha fazla kazanmayı gerektirir. Başarılıysanız, daha başarılı olmak için çalışmalısınız. Eto’o da böyle düşünüyor. Sonuçta Şampiyonlar Ligi dahil olmak üzere birçok başarısı var. Her zaman kazanmayı hedeflemesi doğal. Şimdi bana bile deseler ‘yarın itibariyle Şampiyonlar Ligi’ni kazanabilecek seviyede bir takımda olmak ister misin?’ diye. İsterim tabii ki. Yalan söyleyemem bu konuda. Eto’o’nun da istemesi çok normal.”

‘Gomez’in yerini doldurur’

-Gomez’in boşluğunu giderir mi?

“Özel kalitesi olan Eto’o gibi oyuncular yaşları ilerledikçe koşmaları gereken mesafeyi daha iyi kullanarak daha az koşarak başarılı olabilirler. Bunu daha iyi öğrenirler. Zaten bunun üzerinden de fark yaratma kısmı gelir. Eto’o da bu anlamda her zaman fark yaratabilen bir oyuncu. Çok büyük bir karakter. Yeniden Şampiyonlar Ligi’nde çok rahatlıkla oynayabilecek seviyede olduğunu biliyorum. Kendisi için en doğru kararı verecektir. Bundan şüphem yok asla.”

(Fanatik)

Cevap ver