Tudor maçı perşembe günü kaybetti..

11 Nisan 2017 Salı 13:03
Galatasaray taraftarlarının umutları zaten 5-6 haftadır mezara girmişti.
Dün gece bu mezar üzerine toprak atıldı. Herşey ne yazık ki bitti…
Galatasaray için tüm hedef  maçların kaybedilmesi ve Fenerbahçe'nin arkadan gelmesi ile bu maçın önemi oldukça arttı. Kazanılsa idi hem Başakşehir'e yaklaşılacak hem Fenerbahçe'den 3.lük koltuğu geri alınacaktı.
11 TERCİHLERİ:
1-Böylesine kritik bir maça çıkıyorsunuz. Rakip kaleyi şut ile tehdit eden oyuncu sayınız 3'ü geçmiyor siz en önemlisi olan Podolski'yi  11'e almıyorsunuz. Bunu bir şekilde anlarım yerine giren oyuncu takım savunmasına çok yardım eder tamam ama öyle bir durumda yok. Çıkan oyuncunun şutu var tecrübesi var girende tecrübe dışı bir şey yok.
2- Sneijder konusunda Tudor 2.yarı girmesiyle daha çok verim vereceğini düşünüyor 90 dakika kondisyonu yok ve fiziken yeterli olmadığını düşünüyor bu fikir sadece Wesley için değil 4-5 oyuncu içinde bu fikirde. Böyle bir oyuncun bu maça 11'de başlayacak. Rakipte Adebayor var Başakşehirliler için bir teminat. Bizim teminatımız ise yedekteydi.
3-  Semih Kaya stoperde bile oldukça yetersiz iken alıp rakibin en etkili kanat organizasyonlarının önüne koymak; Hem Başakşehir'in ofansına kolaylık sağlar. Hemde Galatasaray'ın defansif zaaflarını 3'e katlar. Nitekim öylede oldu.
4-  Sözleşmesi yenilenmediği için tripli ve isteksiz olan Chedjou artık kafada bitirdi Galatasaray'ı. Mevcut stoperler arasında en iyilerinden ama şuan bu mentalite içerinsinde 18'e alınır 11 düşünülmez. Hedef maçına çıkıyorsun en önemli bölgedeki oyuncunun Galatasaray'da hedefi kalmamış. Bu nedenle rakiple savaşamıyorsun asker olarak eksiksin.
TUDOR MAÇI PERŞEMBE GÜNÜ KAYBETTİ;
Her maça farklı 11 ile çıkılmaz. Hele hele farklı 2'li stoper tandemi ile hiç çıkılmaz. Ahmet-Semih bir bakıyoruz Semih-Chedjou olmuş. Perşembe günü takım taktik çalışıyor kanat-atak organizasyonunda 1 saat çalışılıyor burada 11 şekilleniyor. Burada Semih – Cavanda sağ bek deneniyor. Semih'in sağ bekte denenmesi bile maçı kaybettirecek ilk hamle. Taktik idmanlar yapılıyor maç öncesi son çift kalede Sneijder ve Podolski yedek takımda. Muslera bile baksa saha içine bir tane tecrübeli, kaliteli adam görmek ister ama yok.
Dün Tudor diyor ya; ‘Başakşehir'i Barcelona sandı oyuncularım' Mevcut kadro pek başarı görmediği için ve şuan Başakşehir'in yükselişi göz önünde olunca böyle korkmak normal vizyonsuz oyuncular ile.
Bu takımdaki doğruları Terim, Mancini, Prandelli'den tutunda Tudor'a kadar herkes gördü ama icraat yapan dönemsel olarakta olsa kazandı ama icraatı genele yayamayan her daim kaybetti.
Bazı yerliler ile olmuyor bunu görmek için birkaç sezon daha gidecekse gitsin pekte umrumda değil olan Tudor'a olur.
Misal Semih….
 
İstediği kadar iyi oynasın istikrarı yok ağır kademe bilgisi zayıf kafa topu çıkış eğitimi bile yok. Sürekli 11'e almak kusura bakmayında kendi ipini çekmektir.
Burada bir soru akıllara geliyor:
O ZAMAN KİM OYNAYACAK ?
Ahmet- Carole yap.
Ahmet-De Jong denendi idmanda.
Ahmet-Semih
Ahmet-Hakan            BU DÖRT SİYAHLA BELİRTTİĞİM TANDEM NE YAZIK Kİ ÖLÜM TANDEMİ.       
Semih-Hakan
Ahmet-Chedjou
GELELİM FENERBAHÇE MAÇINA….
Fenerbahçe 3 maçtır kazanıyor ama savunması her daim alarm veriyor. Bizde pes eden oyuncular onlarda ise hocalar…
Advocaat'ın oyuncu değiştirmemesi direkt bir mesajdır. Keskin bir maç olacak. Psikolojik bir savaş. İki takımda dağılacağı kadar dağıldı. Savunmalar oldukça hata yapacak bu net. İleride becerikli takım maçı alır. İlk defa tutan değil atanın kazanacağı bir maça doğru gidiyoruz. Kısır geçmesi muhtemel ama bu atanların günlük performansına da bağlı. Galatasaray bir çöküşte Fenerbahçe ise çöküşten kurtulmak için çırpınıyor.
Gel gelelim  Başakşehir, Galatasaray, taraftar, hedef konularındaki son söze…
Takır takır oynarsın Visca çıkar 30 metreden  90'a atar kaderine razı olursun kimse ses çıkarmaz ama bu şekilde yenilmek bile bile lades.
Galatasaray stoper bulur orta saha bulur hiç dert değil ama asıl kaybedilen taraftardı. Her daim arka çıkan Karlı kış günlerinde TT Arena'yı besteleri ile ısıtan… Artık onlar yok.
 
KAYBETTİK.
YAZARIN SON YAZILARI