Fenerbahçeli taraftarların sevgilisi, Euroleague’de sezonun MVP’si Jan Vesely, NBA’e geri dönmek için gün sayıyor. Vesely’nin birkaç NBA takımından 4 yıl için 30 milyon dolara ulaşan teklifler alması Fenerbahçe sayfasınnı kapanmasına neden oldu.

Sarı-Lacivertliler’de Çek yıldızın yeri İtalyan uzun Andrea Bargnani ile doldurulacak.

2006 yılındaki NBA draftında 1 numaradan seçilen ve bunu başarın ilk Avrupalı basketbolcu olan Bargnani, son olarak Brooklyn Nets forması giydi.

GALATASARAY DA İSTEMİŞTİ

Geçtiğimiz sezon sonunda Play-Off’larda oynatmak için Galatasaray’da Bargnani ile temasa geçmiş, ancak maddi şartlar anlaşamamıştı.

Avrupa’ya dönmeyi düşünen 30 yaşındaki oyuncu, Fenerbahçe Genel Menajeri Maurizio Gherardini’nin manevi oğlu konumunda. Gherardini-Bargnani ikilisi Benetton ve Toronto Raptors takımlarında birlikte çalışmışlardı.

2.13 metre boyundaki Andrea Bargnani, 2002-2006 yılları arasında İtalya’da Stelia Azurra ve Benetton Treviso takımlarında oynadıktan sonra 2006 yılında NBA draftına girdi ve Toronto Raptors tarafından 1. sırada seçildi. O tarihten bu yana aralıksız 10 yıldır NBA’de oynayan Bargnani, Toronto’nun ardından New York Knicks ve Brooklyn Nets takımlarında forma giydi.

Kaynak: Hürriyet

Cevap ver