Italian Soccer TIM Trophy - Milan vs Inter vs Sassuolo - Reggio Emilia - Mapei Stadium - 12/08/2015 Alex - Italian Soccer TIM Trophy - Milan vs Inter vs Sassuolo - fotografo: Fabrizio Forte

SPORCOPE DIŞ HABER – Bir dönem Türk takımlarının da gündemine gelen Milan’ın Brezilyalı savunmacısı Alex ülkesine dönmeye çok yakın…

2004 yılında ayrıldığı ülkesinden yine eski takımına giderek geri dönmek üzere olan Alex, Santos ile her konuda anlaşmış durumda. Geçen sezon Milan formasıyla 25 maça çıkıp 3’de gol atan Alex’in sözleşmesinin sona ermesinin ardından Santos ile her konuda anlaştığı Brezilya basının tarafından manşetlere taşındı.

Alex’in Avrupa macerasının ardından Santos’a dönmek istediği belirtilirken Brezilya ekibinin önündeki tek engelin ise 34 yaşındaki savunmacının yıllık ücreti olduğu konuşuluyor. Oyuncunun yıllık ücretini düşürebilmek için Alex’in menajeri ile Santos kulübünün pazarlıkları sürdürdüğü belirtilirken oyuncunun ülkesine dönebilmesi için yıllık ücretinde indirime gitmesi gerektiği belirtiliyor.

2004 yılında parladığı Santos’dan 11 milyon euro karşılığında Chelsea’ya transfer olan Alex, sırasıyla PSV Eindhoven, PSG ve Milan’da forma giymişti.

Cevap ver