Fenerbahçe’nin hocası bu sezon ve geçen sezonun maç görüntülerini alıp Hollanda’ya gitti. Takımı ise yardımcı antrenörler Mario Been ve Cor Pot yönetti. Herkes “Hoca nerede?” derken, milli maç arasını kampa girerek değerlendirdi.
 

Kayserispor maçını oynadıktan sonra CD’leri alıp Hollanda’ya kampa giden Advocaat, milli maç arasında dersine çalıştı. Bir haftadır takımın antremanlarında görüntülenemeyen Advocaat akıllarda soru işareti bıraktı.

ADVOCAAT YARIN İŞ BAŞINDA

40’a yakın maç görüntülerini baştan sona izleyen Advocaat, takımda ki oyuncuları nasıl daha iyi kullanabileceğini ve futbolcular hakkında analiz yapmış oldu. Bu görüntüleri izlerken Hollanda’lı güvendiği analistlerle birlikteydi.

Maçların devam ettiği dönemde, her hafta bir oyuncuyu tanımak yerine kendisine böyle bir kamp hazırlayarak tüm oyuncuları tanıyan hoca, yarın yeni bir Fenerbahçe için yola koyulacak.

KADRODA REVİZYON YAPACAK

Bu sezon ki ve geçen sezon ki oyuncu performanslarını değerlendiren Advocaat, forma rekabetini arttırmak için Bursaspor maçında revizyona gidecek. Hollanda’lı hoca oyuncuların mevkilerinde daha iyi bir performans sergilemelerini bekliyor.

Hürriyet Spor

Cevap ver