SPORCOPE DIŞ HABER – İtalyan futbolcu daha önce yaptığı açıklamalarda, henüz kramponlarını asmak istemediğini, bir süre daha futbol oynadıktan sonra kariyerini Roma’da sona erdirme hayali kurduğunu söylemişti. Ancak Roma Başkanı ve Spalletti, İtalyan futbolcu ile devam etmeme yönünde bir karar almış ve bu durum, yıldız futbolcunun Amerika Ligi ve diğer seçenekleri değerlendirmeye itmişti. Form grafiğinin yükselmesi ve takıma puan kazandırması yıldız futbolcuya yeni bir sözleşme teklif edilmesinin önünü açmıştı.

La Repubblica’nın kamuoyuna duyurduğu habere göre, Roma takımının genel müdürü Mauro Baldissoni, bir yıllık uzatmanın her iki taraf için faydalı olacağını belirtti.

Roma taraftarı ise Kaptan Totti’ye büyük ilgi göstermeye devam ediyor. Roma formasıyla çıkacağı son maç olduğu belli olmamasına rağmen 8 Mayıs’ta Chievo karşılaşması için daha şimdiden 15.000’den fazla bilet satıldı. Ayrıca 24.000 kombine kartı sahiplerinin de Roma’nın ev sahipliği yapacağı sezonun son maçında tribünde yerlerini almaları bekleniyor.

Bununla birlikte, Totti’nin Olimpiyat Stadı’nda oynayacağı son maç olduğu teyit edilirse, Roma taraftar grubu tarafından yapılan boykotun sonlandırılacağı tahmin ediliyor.

8 Mayıs’ta oynanacak maça bir hafta kala bilet satışının 40 bini bulması da tahminler arasında. Bu da sezonun Juventus ve Inter maçından sonra en büyük ilgi gören üçüncü maçı olacağı anlamına geliyor.

Francesco Totti’nin Roma sözleşmesi konusundaki nihai kararın önümüzdeki günlerde verilmesi bekleniyor.

Cevap ver