Dick Advocaat’ın gelişi ile birlikte saha sonuçları kötü olsa da Fenerbahçe’de hava olumlu olarak değişti. Takımda geçen yıla oranla yüzler daha bir gülüyor. Futbolcular “Fizik gücümüz biraz daha artarsa bu takım uçar” diyor.

Futbolcuların kafasında teknik direktörle ilgili acabalar olmayınca işlerine daha iyi konsantrasyon sağlayabiliyorlar. Advocaat’ın takımı başarıya taşıyacağına inanan sarı lacivertliler idmanlarda daha iyi çalışıyorlar.

Hürriyet’ten Ahmet Ercanlar’ın haberine göre: Sarı lacivertli kulüpte bu olumlu hava dilden dile dolaşırken özellikle Pereira döneminden önce ve sonra neler değiştiği futbolculara soruldu… Samandıra’da son dönemde neler yaşanıyor? Advocaat neleri değiştirdi?..

1-) Babacan Advocaat’a herkes saygılı
ADVOCAAT diyaloğa büyük önem veriyor. Oyuncuları ile sık sık konuşuyor. Antrenmanda bir oyuncuya sert davransa bile antrenman sonrası mutlaka yanına gidip sert davranışının nedenini anlatıyor. Bu da krizlerin büyümeden önlenmesini sağlıyor.

2-) Yeni hocayla yeni idman düzeni
ADVOCAAT ilk iş olarak takımın fizik gücüne el attı. Milli maç arasında da futbolcular güç çalışmaları yaptı. Bu çalışmalar ile takımın fizik gücü her gün artıyor. 2 ay içerisinde sarı lacivertlilerin fiziksel anlamda üst düzeyde olacakları belirtiliyor.

3-) Hollandalı herkesi kendine inandırdı
ADVOCAAT ise otoriterliği ve inandırıcılığı ile futbolcular tarafından çok sevildi. Onun tavırları nedeniyle oyuncuların saygısını kazanması takımdaki disiplini ve inancı arttırdı. Hollandalı teknik adam kısa sürede Samandıra’da hakimiyeti kurdu.

4-) Advocaat ölçülü ve dengeli
DICK ADVOCAAT futbolculara çok samimi geliyor. Onun tarzı biraz da Aykut Kocaman’ın dokunarak iletişim metodunu andırıyor. Kimseden yapacaklarından fazlasını istemiyor. Basitlik ve abartılı şeylerden kaçınılmasını istiyor.

——————————————————————

1-) Vitor Pereira diyalogda zayıftı
VİTOR Pereira futbolcular ile çok fazla sorunlar yaşıyordu. Kadroya almadığı oyuncular bunu son anda toplantıda öğrenir çok sayıda kriz maç öncesi toplantılarında çıkardı. Caner ve Van Persie ile yaşanan sıkıntılar bunun önemli örnekleriydi.

2-) Antrenmanlarda tempo düşüktü
PEREİRA kondisyon antrenmanlarına inanmıyordu. Tüm antrenmanlarını taktiksel kurgular üzerine yapar ve futbolcuların kondisyonu maçta kazanacağına inanırdı. Bu da geçen sezon boyunca takımın 60. dakikalardan sonra fiziksel düşüş yaşamasına neden oldu.

3-) Takımın ona inancı yoktu
FUTBOLCULARIN liderlerine inanmaları başarı için en önemli etken olarak kabul ediliyor. Pereira’ya futbolcuların inançları tamamen kaybolmuştu. Söyledikleri ve yaptıkları futbolcular tarafından benimsenmiyor ve genellikle hatalı bulunuyordu.

4-) Pereira her şeyi abartılı yapardı
SAMANDIRA’da Vitor Pereira’nın abartılı bulunan uygulamaları ve davranışları genel anlamda hiç kabul görmüyordu. Yardımcıları ile birlikte futbolcularına davranışları ve yapmacık bulunan tavırları hoşnutsuzlukla karşılanıyordu…

 

Cevap ver