2016 Rio Olimpiyatları’nın yayıncı kuruluşu konumunda bulunan Saran Group basın bülteni ile son günlerde yaşanan ‘Olimpiyatları hangi kanalın yayınlayacağı’ sorularına yanıt verdi.

GEREKÇELER

Yapılan açıklamada Saran Group TRT ile ve diğer yayıncı kuruluşlarla görüşmelerin devam ettiği ve düşük bir ücret talep etmelerine rağmen henüz anlaşmanın gerçekleşmediği ifade edildi.

24 saat içinde yayıncı kuruluş ile ilgili kararın açıklanacağı ifade edilirken durumun çözülmemesi halinde Youtube üzerinden canlı yayına kadar giden çözümler üretileceği belirtildi.

İşte o açıklama

“Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nın başlamasına sayılı günler kala; kamuoyunda çıkan “TRT ve SARAN Group arasındaki anlaşmazlık nedeniyle Olimpiyatların yayınlanamayacağı” haberleri üzerine, tarafımızca bilgilendirme yapma gereği doğmuştur.

2014 Kış Oyunları ve 2016 Rio Olimpiyatları’nın Türkiye haklarını uluslararası bir televizyon kanalı satın almış ancak yaptığı ihalede 2016 Olimpiyatları’na yayıncılar tarafından ilgi olmamıştır. Bunun üzerine şirketimiz Saran Medya, Olimpiyat Oyunları’nın alt lisanslamasını satın almıştır.

“MALİYETİN ALTINDA BEDEL TALEP EDİLMİŞTİR”

Bu tarihten itibaren şirketimiz başta lider yayıncı TRT olmak üzere tüm yayıncılarla görüşmelere başlamış, menfur darbe girişimi sonrasında yayın hakları için kuruma maliyetinin de hayli altında bir bedel talep etmiştir.

Bu süreçte sürekli temas halinde olduğumuz TRT’nin bütçesel sıkıntıları da düşünüldüğünde, kanaatimizce TRT de kendince haklıdır.

“YOUTUBE KANALLARINDAN YAYINLAMAYA KADAR UZANAN…”

Saran Medya bu bilinçle hareket ederek, Rio Olimpiyatları’nı Türk sporseverlerle buluşturmak adına, sponsor görüşmelerinden farklı televizyon kanallarına içerik bölüştürme yöntemine; hatta Olimpiyatları Youtube kanallarından yayınlamaya kadar uzanan farklı çözüm modelleri üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Durum bu minvalde olup, nihai neticenin kamuoyuyla 24 saat içinde paylaşılacağı bilgisini saygılarımızla arz ederiz.

Saran Group”

Cevap ver